POKAZAO BRZINU

Kodrić 11. mjestom otvorio karting sezonu u Italiji

05.02.2013 u 10:22

Na prvoj ovogodišnjoj utrci WSK Master Serije Martin Kodrić je u klasi KF osvojio 11. mjesto u finalnoj utrci.

Mladi 15-godišnji Zagrepčanin odlično je započeo natjecanje. U kvalifikacijama je osvojio treće mjesto, kao i u super pole utrci, a time je osigurao prvu startnu poziciju u grupi C u kvalifikacijskim utrkama. U prve dvije je pobijedio, a treću završio kao trećeplasirani. Sve
zbrojeno činilo ga je najuspješnijim vozačem prvog dijela natjecanja. Osvojio je prvu startnu poziciju za predfinalnu utrku. !

No, već u prvom zavoju predfinalne utrke kriva procjena rezultirala je padom na samo dno poretka. Kodrić je utrku završio na, od podija jako dalekom 22. mjestu. To je ujedno bila i startna pozicija za finalnu utrku. U njoj je naš mladi kartingaš dao sve od sebe. Probio se do 11. mjesta i odvozio najbrži krug utrke.

Martin Kodrić ovim rezultatom nije nezadovoljan, pokazao je da je zaista vrlo brz, poručuju iz njegovog tabora. Već sljedeći tjedan nastupiti će na Winter Cupu gdje je prošle godine u klasi KF3 osvojio četvrto mjesto, a do podija ga je dijelilo samo 9 stotinki sekunde.