TVRDOGLAV ČOVJEK

Kimi ne želi priznati da je napravio veliku glupost!

12.10.2015 u 21:39

Vozač Ferrarija Kimi Raikkonen zaradio je u Sočiju kaznu 30 sekundi dodanog vremena zbog incidenta u posljednjem krugu s Valtterijem Bottasom, no iako je bilo očito da je njegov menavar bio besmislen, ne želi priznati da je napravio glupost...

Bio je to dvoboj stare i nove finske generacije koji je loše završio na Velikoj nagradi Rusije. Kimi nije htio priznati poraz u duelu s Bottasom pa ga je jednostavno zabio u zaštitnu ogradu u zadnjem krugu. Bio je to manevar bez perspektive, u kojem je 35-godišnji Finac doletio iz velike daljine i pogodio sunarodnjaka posred bolida Williamsa.

Bottas je na mjestu nesreće odustao i ostao bez bodova, dok je Kimi prošao ciljem peti. Kasnije je dobio kaznu fiktivnog zaustavljanja u boksu od 30 sekundi pa je time vraćen na osmo mjesto. Krivac među osvajačima bodova, žrtva u ogradi. Nije baš pravedno rješenje, no Kimi ne želi priznati da je napravio išta krivo.

'Pokušao sam ga preći na istom mjestu na kojem sam već pretjecao nekoliko krugova prije. To što sam pokušao nije bila potpuna glupost,' brani se Raikkonen i dodaje:

'Uspio bih proći taj zavoj. On me nije vidio i imali smo kontakt. To je bio peh, ne samo za nas nego i za njih.'

Zlobnicima koji tvrde da je to napravio jer nije mogao podnijeti da ga 26-godišnji talent pobijedi, odgovorio je:

'Vozač nikad ne želi sudar dok se utrkuje. To je bio peh, jer se moje kretanje baziralo na dobroj prilici i nije bila potpuna ludost,' uvjerava nas svjetski prvak iz 2007. godine.