engleska liga

Katastrofalan poraz Arsenala; Brentford je u svom debiju u Premier ligi ponizio nemoćne i bezidejne 'topnike'

13.08.2021 u 23:15

Nogometaši Brentforda nisu mogli bolje zamisliti svoj debi u engleskoj Premier ligi. Na otvaranju sezone su pred svojima navijačima svladali Arsenal 2:0

Domaći su prvu veliku šansu imali u 12. minuti. Bryan Mbuemo je pogodio stativu, da bi deset minuta kasnije Brentford stigao do vodstva. Sjajno je zabio Sergi Canos 1:0.

U nastavak utakmice Arsenal je krenuo nešto ofenzivnije. Emile Smith Rowe je u 52. minuti u šansi, ali domaći golman Raya dobro brani.

Brentford je u 67. minuti imao priliku zabiti i drugi gol. Arsenalov golman Leno je tada spasio 'topnike' nakon udarca Mbuema, ali šest minuta kasnije ni njemački golman nije mogao ništa, a zabio je Christian Norgaad za 2:0.

Raya je fenomenalnom obranom u 87. minuti spriječio Pepea da vrati Arsenal u igru i na kraju je ostalo 2:0, a nemoćni i bezidejni 'topnici' su na očajan način krenuli u novu sezonu.

Brentfordu je ovo povijesna, prva pobjeda u engleskoj Premier ligi i prva pobjeda u najvišem nogometnom razredu nakon pune 74 godine.