ATP MIAMI

Karlović sa 28 as servisa u treće kolo

26.03.2010 u 20:55

Ivo Karlović plasirao se je u treće kolo 3.645.000 eura vrijednog turnira u Miamiju nakon što je svladao španjolskog tenisača Daniela Gimena-Travera 6:3, 6:7 (5), 6:3

Hrvatski tenisač, 24. nositelj turnira na Floridi, u prvom kolu je bio slobodan, a u drugom je uspio proći 92. tenisača svijeta nakon dva sata i 11 minuta.

Bio je to njihov drugi meč, a i u prvom je 2009. na Australian Openu bio uspješniji Div sa Šalate.

U prvom setu obojica su imale prilike za oduzimanje protivnikovog početnog udarca, ali Karlović je jednu od tri iskoristio, dok je Travera sve četiri break lopte propustio.

Drugi set je donio još manje prilika, hrvatski predstavnik nije realizirao dvije, a Španjolac jednu, pa je odluka pala u 13. igri gdje je Travera imao potez više te je sa 7:5 u poenima i osvojio tie-break i izborio odlučujući set.

U trećem setu kod 1:0 u gemovima za Karlovića, hrvatski Davis kup reprezentativac odmah je na suparnikov servis iskoristio jedinu break loptu u tom setu, a zatim je do kraja meča bez problema držao svoj servis za konačnih 6:3. Karlović je imao i 28 as servisa, a njegov suparnik četiri.

Sljedeći protivnik Karlovića je 15. nositelj David Ferrer. Njih dvojica su igrali samo jednom u Tokiju 2007, a tada je sa 7:6 (3), 6:3 bio bolji Španjolac.