ATP SAN JOSE

Karlović propustio dvije meč-lopte

14.02.2013 u 08:59

Hrvatski tenisač Ivo Karlović poražen je u 1. kolu ATP turnira u američkom San Joseu od domaćeg tenisača Stevea Johnsona 6:7(2), 6:4, 7:6(6)

Bio je to prvi međusobni sraz susjeda na ATP ljestvici (Johnson je 154., Karlović 155.), a na kraju je nakon dva sata i 20 minuta igre slavio američki tenisač koji je na turnir ušao s pozivnicom organizatora.

Karlović je u meču opalio 19 aseva, 10 više od protivnika, ali je izgubio jedan svoj servis u drugom setu. Ujedno je to bio i jedini break u meču. U tie-breaku trećeg seta 'Div sa Šalate' je vodio 6:4, dakle imao je dvije meč-lopte, ali je Johnson osvojio četiri poena u nizu.

Karloviću je ovo bio sedmi meč u sezoni, a jedinu pobjedu dosad ostvario je u 1. kolu Zagreb Indoorsa protiv Bugarina Grigora Dimitrova.