LUDILO U BILBAU

Kakav početak Primere; 38-godišnjak ušao u 88. te minutu kasnije srušio Barcelonu

16.08.2019 u 23:10

U prvom kolu španjolskog nogometnog prvenstva u Bilbau je Athletic priredio iznenađenje te srušio Barcelonu 1:0

Aktualni španjolski prvak sezonu je otvorio na uvijek neugodnom gostovanju na San Mamesu odakle je otišao praznih ruku.

Katalonci nisu mogli pronaći rupu u obrani domaćina koji je strpljivo čekao svoju priliku te je dočekao u 89. minuti kada je zabio 38-godišnji Aritz Aduriz što je izazvalo erupciju oduševljenja gotovo 50 tisuća gledatelja na stadionu. Zanimljivo, iskusni napadač ušao je u igru minutu ranije.

Mali alibi za Barcelonu može biti što je igrala bez Lionela Messija koji je zbog ozljede propustio put u Bilbao, a zna se koliko je Argentinac nezamjenjiv u momčadi s Camp Noua.

Što se tiče našeg Ivana Rakitića, koji se učestalo dovodio u vezu s odlaskom iz Barcelone, on je utakmicu započeo na klupi, a ušao je odmah u drugom poluvremenu kada je zamijenio Alena.

Athletic Bilbao - Barcelona, 1. kolo Primere, 2019/20. Izvor: Profimedia / Autor: N. N.

Hrvatski veznjak imao je dva pokušaja, u 49. minuti je nakon kornera pucao glavom, ali iznad gola, a u 70. minuti je nakon povratne lopte opalio sa 13 metara, no opet iznad grede.