CHAMPIONSHIP

Kakav nokaut za Slavena Bilića; ovo bivši hrvatski izbornik i njegov WBA pred svojim navijačima nisu očekivali

Vodeći sastav druge engleske nogometne lige Wrest Bromwich Albion, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u susretu je 36. kola doživio neugodan domaći 0:1 (0:0) poraz od momčadi iz donjeg dijela ljestvice Wigan Athletica pa je tako njegova prednost ispred drugog Leeds Uniteda smanjena na samo jedan bod.

Jedini pogodak na Hawthornsu u subotu postigao je Morsy u 73. minuti.

Hrvatski veznjak Filip Krovinović igrao je čitavu utakmicu za WBA koji je ostao na 69 bodova, dok je Leeds gostujućom 4:0 (1:0) pobjedom kod Hull Cityja stigao do učinka od 68 bodova. Wigan je, pak, s nova tri boda stigao na 19. mjesto sa 40 bodova.

Vodećem WBA-u se trećeplasirani Fulham približio na šest bodova 2:0 (0:0) domaćom pobjedom protiv Preston North Enda, a izravni plasman u Premier ligu izborit će dvije prvoplasirane momčadi nakon 46 kola, dok će sastavi od trećeg do šestog mjesta u doigravanje za posljednje treće mjesto koje vodi u društvo najboljih.

Ivan Šunjić igrao je svih 90 minuta u 2:2 remiju Birmingham Cityja na gostovanju kod Queens Park Rangersa, Simon Sluga je branio svih 90 minuta za Luton Town u 1:1 domaćem remiju protiv Stoke Cityja, dok je Filip Benković ostao na klupi Bristol Cityja koji je odigrao 1:1 na gostovanju kod Millwalla.

Bristol je sada sedmi na ljestvici sa 54 boda, dva manje od šestog Prestona koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje za ulazak u Premier ligu, Birmingham je 15. sa 47 bodova, dok je Luton i dalje posljednji, 24. sa 34 boda.