KAOS U BUNDESLIGI

Bayern zabio šest golova Kramariću i društvu; navijači njemačkog prvaka prekidali utakmicu uvredljivim transparentom

Lider njemačkog nogometnog prvenstva Bayern deklasirao je na gostovanju Hoffenheim sa 6:0 u susretu 24. kola Bundeslige, međutim utakmica je umalo prekinuta zbog uvredljivog transparenta kojeg su izvjesili navijači munchenskog kluba

Bayern se 'prošetao' PreZero Arenom u Sinsheimu, no sasvim sigurno Bavarce očekuje kazna zbog poteza njegovih navijača zbog kojih je susret u dva navrata prekinut.

Utakmica je dva puta prekidana zbog uvredljivog transparenta kojeg su navijači Bayerna uputili vlasniku Hoffenheima Dietmaru Hoppu.

Sudac Christian Dingert je prvo u 62. minuti upozorio gostujuće navijače, a kada se poruka ponovo pojavila u 77. minuti prekinuo je susret poslavši momčadi u svlačionicu. Nakon kraće pauze dvoboj je nastavljen, no igrači Bayerna i Hoffenheima su se međusobno dodavali što je bio zajednički prosvjed igrača protiv nedoličnog ponašanja navijača.

Bila je to nevjerojatna scena, ali i sjajan potez igrača koji su poslali jasnu poruku. Podršku Hoppu pružio je i Bayernov čelnik Karl-Heinz Rummenigge koji se stao uz njega.

• +5
Bundesliga, Hoffenheim – Bayern München Izvor: Profimedia / Autor: Daniel ROLAND / AFP / Profimedia

Dodajmo kako su golove za goste zabili su Gnabry (2), Kimmich (7), Zirkzee (15), Coutinho (33, 47) i Goretzka (62).

Andrej Kramarić je za Hoffenheim zaigrao u drugom poluvremenu, dok Ivan Perišić nije konkurirao za gostujući sastav zbog ozljede.

Pobjedu je ostvarila i Borussija Dortmund koja je svom travnjaku slavila protiv Freiburga sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Jadon Sancho u 15. minuti.

• +5
Bundesliga, Borussia Dortmund – Freiburg Izvor: Profimedia / Autor: Ina FASSBENDER / AFP / Profimedia

I druga Borussija, ona iz Moenchengladbacha je bila uspješna. Na gostovanju je pobijedila Augsburg sa 3:1, a sva četiri gola pala su u drugom poluvremenu. Junak utakmice bio je Lars Stindl koji je zabio dva gola (53, 79) i asistirao Ramiju Bensebainiju (49). Pogodak za domaćine zabio je Eduard Lowen (57).

Nogometaši Kolna izborili su važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas nakon što su u susretu 24. kola njemačkog prvenstva pobijedili Schalke sa 3:0. Pobjedu Kolnu donijeli su Sebastiaan Bornauw (9), John Cordoba (39) i Florian Kainz (76).

Na ljestvici vodi Bayern sa 52 boda, Leipzig i Borussija Dortmund imaju po 48 bodova, no Leipzig ima i susret manje.