serie a

Juventus opet skroman, ali ovog puta pomazio ga rezultat; Igor Tudor sa svojom Veronom uzeo bod na gostovanju

20.03.2022 u 17:47

U utakmici 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona, koju vodi Igor Tudor, odigrala je 1:1 na gostovanju kod Empolija, dok je Juventus porazio Salernitanu sa 2:0.

Empoli je poveo u 26. minuti golom Federica Di Francesca, a Verona je izjednačila u 71. preko Mattea Cancellierija.

Tudorova momčad je mogla i ranije do poravnanja, no Matteo Cancellieri u 65. minuti nije realizirao kazneni udarac, pogodio je lijevu stativu.

Za goste je cijeli susret odigrao Boško Šutalo.

Nakon što je ispao iz Lige prvaka od Villarreala, Juventus se okrenuo prvenstvu i borbi barem za plasman u novo izdanje Champions League.

Torinska Stara dama je u susretu 30. kola rutinski odradila posao protiv 'fenjeraša' Salernitane pobijedivši sa 2:0, no Juve ponovo nije pružio dojmljivu partiju.

Domaćin je poveo u petoj minuti golom Paula Dybale, a pobjedu je potvrdio Dušan Vlahović pogotkom u 29. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Sampdoria je na gostovanju pobijedioa Veneziju sa 2:0. Oba gola zabio je Francesco Caputo (24, 38).