02.10.2013 u 20:28

• +7

Nogometna Liga prvaka 2. kolo (2. listopad)

Izvor: Reuters / Autor: Gleb Garanich

U srijedu su na rasporedu utakmice drugog kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D, a nama svakako najzanimljiviji su dvoboji 'hrvatskih' Šahtara i Bayerna protiv mančesterskih Uniteda odnosno Cityja

SKUPINA D
CSKA Moskva – Viktoria Plzen 3:2 (Tošić 32, Honda 29, Reznik 78 (ag)/ Rajtoral 4, Bakoš 90'+1)
Manchester City - Bayern 1:3 (0:1)

UTAKMICE IZ MINUTE U MINUTU

BAYER - REAL SOCIEDAD 2:1
90'+2 Hegeler je prekrasnim udarcem iz slobodnjaka donio pobjedu 'apotekarima'

JUVENTUS - GALATASARAY 2:2
88' - Umut Bulut

REAl - KOPENGAGEN 4:1
88' - Di Maria

JUVENTUS - GALATSARAY 2:1
87' - Fabio Quagliarella pogodio je za vodstvo Juventusa

JUVENTUS - GALATASARAY 1:1
80' - Vidal pogađa s bijele točke

JUVENTUS - GALATASARAY 1:1 (Vidal 80' - 11m)

MAN. CITY - BAYERN 1:3
80' - Negredo

ŠAHTAR - MAN. UTD 1:1
76' - Taison je sjajnim udarcem kroz 'uši' De Gee poentirao za izjednačenje

ANDERLECHT - OLYMPIACOS 0:3
72' - hat-trick Mitrogloua za uvjerljivo vodstvo momčadi s Pireja; s time da je ovaj najljepši

ANDERLECHT - OLYMPIACOS 0:3 (Mitroglou 72')

REAL - KOPENGAHEN 3:0
71' - lijepim udarcem s 18 metara Angel Di Maria povećao je prednost Reala

REAL - KOPENHAGEN 3:0 (Di Maria 71')

REAL - KOPENHAGEN 2:0
65' - Ronaldo povećao prednost Reala; na ubačaj i sjajnu asistenciju Di Marije

MAN. CITY - BAYERN 0:3
60' - Bavarci su otklonili sve dvojbe; Arjen Robben povećao je na 0:3

MAN. CITY - BAYERN 0:2
56' - pogodak za bavarce postigao je Thomas Müller

ANDERLECHT - OLYMPIACOS 0:2

55' - gosti iz Pireja stigli su nadomak pobjede, Mitroglou je opet strijelac

ANDERLECHT - OLYMPIACOS 0:2 (Mitroglou 55')

BAYER - REAL SOCIEDAD 1:1
51' - pogodak za izjednačenje postigao je Meksikanac Carlos Vela, no tek nakon drugog pokušaja s bijele točke

REAL - KOPENHAGEN 1:0

51' Carvajalov udarac otišao je preko gola Kopenhagena
49' - Di Maria u dva navrata puca prema golu gostiju ali oba puta zaustavlja ga vratar Wiland
47' - Modrić udarcem iz daljine otvara drugi dio, ali lopta je otišla kraj gola

46' - počela su druga poluvremena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

BAYER - REAL SOCIEDAD 1:0
45' - dugo su lomili 'apotekari' Španjolce , a onda je nakon jednog ubačaja glavom zabio kapetan Rolfes

44' - još jedan detalj iz Madrida; Modrić je prekršajem morao zaustaviti protivnika pa je dobio žuti karton

39' - gosti su imali korner, a nakon propusta u obrani domaćih, Luka Modrić na gol-crti izbacio je loptu i spasio svoju momčad od izjednačenja

JUVENTUS - GALATASARAY 0:1
36' - Drogba je iskoristio veliku grešku obrane Juventusa i doveo Galatasaray u vodstvo

JUVENTUS - GALATASARAY 0:1 (Drogba 36')

PSG - BENFICA 3:0
30' - Ibrahimović još jednom poentira; ovog puta glavom nakon ubačaja iz kornera

PSG - BENFICA 2:0
25' - Marquinhos - nakon sjajne akcije domaćina zabija s dva metra

PSG - BENFICA 2:0 (Marquinhos 25')

19' - odličan ubačaj Marcela kojeg je Ronaldo glavom spremio u mrežu gostiju

REAL - KOPENHAGEN 1:0 (Ronaldo 19')

ŠAHTAR - MANCHESTER UNITED 0:1
18' - velika greška stopera Rakitskog, a Welbeck zabija za 0:1

ŠAHTAR - MAN. UTD 0:1 (Welbeck 18')

ANDERLECHT - OLYMPIACOS 0:1
17' - Mitroglou je znakon odlične asistencije Saviole
ANDERLECHT - OLYMPIACOS 0:1 (Mitroglou 17')

MANCH. CITY - BAYERN 0:1
7' - Bavarci su u vodstvo došli golom Francka Riberyja, koji je prizemnim udarcem svladao Harta

PSG - BENFICA 1:0
5' - Ibrahimović sjajno koristi asistenciju Van der Wiela

PSG - BENFICA 1:0 (Ibrahimović 5')

REAL - KOPENHAGEN 0:0

6' - Marcelo je dobio dobru loptu na lijevi bok, centrirao ali je Benzema loše pucao glavom
5' - naš Modrić odlično dirigira igrom Reala
2' - hrabar ulazak u utakmicu gostiju iz Danske

1' - počele su utakmice

U sastavu Šahtara Darijo Srna je krenuo od prve minute, dok Eduardo svoju priliku čeka na klupi. zanimljivo, 'vragovi' su u Donjecku krenuli bez Waynea Rooneyja. Također, Luka Modrić je krenuo u Ancelottijevoj momčadi, dok je Guradiola na klupi ostavio Marija Mandžukića.

Nakon dvotjedne stanke, u kojima su najveći klubovi imali i kikseva (Manchester United, Manchester City, Real), nastavlja se natjecanje u Ligi prvaka po skupinama A, B, C i D. Naravno, pitanje je s obzirom na profesionalnost sredina, hoće li se ti 'potresi' osjetiti na igri i rezultatu, ali zato ćemo vidjeti mogu li hrvatski igrači iskoristiti njihove propuste (Srna i Eduardo protiv Uniteda, odnosno Mandžukić protiv Cityja) te može li Modrić pokrenuti 'kraljeve'.

Inače, u prvoj utakmici, moskovski CSKA svladao je Viktoriju iz Plzena s 3:2. Gosti su poveli pogotkom Rajtorala u 4. minuti, no domaćini preokreću sve u svoju korist 3:1, a u sudačkoj nadoknadi Bakoš je postavio konačnih 3:2.

Kako i gdje sve gledati Ligu prvaka

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

Korisnici usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) također mogu utakmice gledati na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalaze na putu. Više informacija potražite OVDJE.