DOMINACIJA U BAZENU

Jug rasturio Ruse u Ligi prvaka

17.01.2009 u 19:28

Nakon uspjeha Šibenika u Bresciji, vaterpolisti Juga nastavili su uspješan niz hrvatskih klubova u Ligi prvaka. U svome Gružu su bez ikakvih teškoća deklasirali ruski Spartak iz Volvograda

Momčad Elvisa Fatovića furiozno je ušla u susret i sredinom druge četvrtine ostvarila vodstvo od 6:0 te otklonila mogućnost bilo kakvog stresa u nastavku susreta. Prvi gol Rusa popratio je pljesak publike strijelcu Sičevu.

Sljedeća 'trećina' susreta donijela je nešto ležerniji pristup domaćina i Rusi su se došuljali do rezultata 9:4. Ipak, razlika u kvaliteti uskoro je dovela do nove serije i Spartak se kući vraća s vrlo neugodnom uspomenom iz bazena.

U konačnih 16:5 (4:0, 5:3, 2:2, 5:0) najviše je ugradio iskusni centar Mile Smodlaka četirima postignutim golovima (bez promašaja), a standardno dobar bio je i Frano Vićan na golu. Amerikanac Azevedo zabio je tri, a Dobud i Sandro Sukno po dva gola.

U drugom susretu skupine A Sturm je u Čehovu svladao aktualne europske prvake Pro Recco rezultatom 13:12 i tako jugašima omogućio komfornu situaciju na vrhu ljestvice. Seriju hrvatskih nastupa ovoga tjedna zatvorit će u nedjelju zagrebačka Mladost koja u 17 sati gostuje kod Jadrana u Herceg Novom.