SLAVLJE U GRUŽU

Jug bolji od Primorja u derbiju Lige prvaka

04.03.2015 u 20:51

U susretu 6. kola skupine B vaterpolske Lige prvaka Jug CO je u bazenu u Gružu svladao Primorje EB sa 9-6 (2-3, 2-0, 3-1, 2-2).

Po tri gola za Dubrovčane postigli su Miho Bošković i Nikola Janović, a po jednoga su dodali Aaron Younger, Nicolas Constantin i Paulo Obradović, dok su Cosmin Radu i Sandro Sukno bili dvostruki, a Petar Muslim i Javier Garcia jednostruki strijelci za Riječane.

Jug je do pobjede u prvoj utakmici u kojoj ga je kao trener vodio Vjekoslav Kobešćak stigao ponajprije što čak 17 minuta nije primio pogodak, od 1:04 minuta prije kraja prve četvrtine do posljednje sekunde treće četvrtine. U tom razdoblju domaći su s pet uzastopnih pogodaka zaostatak od 2-3 pretvorili u nedostižnu prednost od 7-3.

Nakon šest kola Jug CO ima 15 bodova i nalazi se na vrhu ljestvice s mađarskim Szolnokom, dok je Primorje EB treće sa 12. Slijedi Partizan sa šest, a na dnu su Galatasaray i Spandau 04 sa po tri boda.

Vaterpolisti Mornara BS nisu se pak uspjeli plasirati u finale Eurokupa, oni su u uzvratnom polufinalnom dvoboju protiv talijanske Acquachiare na Poljudu odigrali 7-7 i tako nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak od 11-15 i prvog dvoboja u Napulju.