za oproštaj od umaga

Josip Drmić pogotkom protiv četvrte momčadi češke lige osigurao Rijeci miran povratak na Rujevicu

21.01.2022 u 16:07

U posljednjoj utakmici na zimskim pripremama u Umagu nogometaši Rijeke su remizirali protiv češkog prvoligaša Slovacko. Ogled je završio 1:1.

Nakon ravnopravnog prvog poluvremena Slovacko, inače četvrta momčad trenutačno na ljestvici češkog prvenstva, je vodilo 1:0 i to od šeste minute. Strijelac je bio Marek Havlik koji je lijepo naciljao suparničku mrežu s 20 metara.

U nastavku dvoboja Rijeka je bila bolja te je zasluženo došla do izjednačenja u 55. minuti. Konačnih 1:1 je postavio Josip Drmić, inače prvi strijelac Prve HNL.

Rijeka se vraća na Rujevicu te nastavlja obavljati završne pripreme za nastavak sezone i prvu utakmicu koja joj slijedi, a to je gostovanje kod Dinama (30. siječnja, 21. kolo).

Tijekom ovog dijela priprema, Rijeka je odigrala još tri prijateljske utakmice. Protiv Domžala je upisala poraz 2:3, ali je u ogledima s Bravom i Goricom slavila (3:0, 4:0).