NBA LIGA

Joel Embiid pet sekundi prije kraja donio pobjedu Philadelphiji; skromna večer Luke Dončića

Philadelphia 76ersi su sinoć u gostima svladali Utah Jazz sa 118-117, a pobjedu im je osigurao Joel Embiid šutom pet sekundi prije kraja

James Harden je bio najbolji strijelac Philadelphije sa 31 košem od čega je ubacio 18 u zadnjoj četvrtini, dok je Embiid je završio s 30 poena i sedam skokova, a Tyrese Maxey je dodao 21 poen.

Jordan Clarkson predvodio je Jazz s 38 koševa, devet skokova i pet asistencija. On je doveo Utah u vodstvo 13 sekundi do kraja nakon što su se Jazzeri oporavili od zaostatka od 20 poena u prvom poluvremenu.

Portland Trail Blazers su kod kuće sa 136-119 nadigrali Dallas Maverickse, a Damian Lillard ih je predvodio sa 36 koševa i 10 asistencija.

Vodeći strijelac NBA Luka Dončić zabio je samo 15 poena, pridodavši tome 10 asistencija i šest skokova.

Miami Heat su također na svom terenu sa 111-95 bili bolji od Milwaukee Bucksa.

Gabe Vincent je bio najbolji strijelac Miamija sa 27 koševa, a Bam Adebayo je upisao svoj 21. double-double ove sezone sakupivši 20 poena i 13 skokova. Victor Oladipo je dodao 20 koševa, a Jimmy Butler 16.

Kod Milwaukeeja svoih pet startera imalo dvoznamenkasti učinak, a najbolji je bio Bobby Portis sa 15 pogodaka.

Memphis Grizzlies su produljili niz pobjeda na devet utakmica pobijedivši u Indianapolisu sa 130-112 Indiana Pacerse. Predvodio ih je Desmond Bane sa 25 ubačaja, a Ja Morant je dodao 23 poena i 10 asistencija.

Santi Aldama je zabio 17 koševa, Ziaire Williams je dodao 13, a Steven Adams 10 koševa i devet skokova za Grizzliese, koji su vodili u jednom trenutku s čak 34 poena.

Chris Duarte ubacio je 25 poena za Indianu kojoj je ovo treći uzastopni poraz.

Boston Celtics su na gostovanju sa 122-106 svladali Charlotte Hornetse, a do pobjede ih je vodio Jayson Tatum koji je utakmicu završio sa 33 pogodaka. Malcolm Brogdon je ubacio 30 koševa što mu je rekord sezone, a Al Horford je dodao 16 za šestu pobjedu Celticsa zaredom.

Charlotte je zabio samo 40 poena u drugom poluvremenu nakon vodstva na odmoru. Njihov najbolji strijelac bio je LaMelo Ball sa 31 poenom.

Atlanta Hawks su sa 114-103 pobijedili domaće Toronto Raptorse, a Trae Young je slavlju svoje momčadi pridonio sa 29 koševa i devet asistencija, dok je Dejounte Murray dodao 27 poena i osam skokova. Kod Raptorsa najbolji je bio Scottie Barnes sa 27 pogodaka i 12 skokova.

I u zadnjoj utakmici koja je odigrana sinoć Minnesota Timberwolves su u Minneapolisu sa 110-102 bili bolji od Cleveland Cavaliersa. Anthony Edwards je za pobjedu domaćina ubacio 26 koševa i upisao sedam asistencija i šest skokova.

• Miami Heat - Milwaukee Bucks 111-95
  • Charlotte Hornets - Boston Celtics 106-122
  • Indiana Pacers - Memphis Grizzlies 112-130
  • Toronto Raptors - Atlanta Hawks 103-114
  • Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 110-102
  • Utah Jazz - Philadelphia 76ers 117-118
  • Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 136-119