ABA LIGA

[FOTO] Cibona pukla u produžetku, a Split nije uspio iznenaditi Cedevitu

14.01.2023 u 23:20

Košarkaši Studentskog centra iz Podgorice svladali su u KC Dražen Petrović Cibonu nakon produžetka 98-89 (27-25, 12-19, 18-17, 20-16; 21-12), u utakmici 15. kola regionalne ABA lige

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je veći dio vodila Cibona, do značajnije prednosti hrvatski sastav je došao sredinom treće četvrtine. Povela je Cibona 56-46, ali se ekspresno ta prednost istopila te je do kraja trajala neizvjesnost gdje su gosti stalno lovili mali minus.

Osam sekundi prije kraja Cibona je imala 77-75, no gostujući igrač Jackson je probio domaću obranu i položio za 77-77 i produžetak.

U njemu su gosti potpuno dominirali, na Cibonu je utjecalo sve što je propustila tijekom 40 minuta te nove drame u dodanom vremenu nije bilo.

• +4
Cibona - SC Derby, ABA liga, 2022/23. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Kod Cibone su najbolji bili Blaž Mesiček s 19 poena i četiri skoka te Borna Kapusta koji je ubacio 16 poena i tome dodao 10 asistencija. Na drugoj strani je odličan bio Loren Jackson koji je ubacio 27 poena uz četiri skoka i šest dodavanja. Danilo Tasić je postigao 23 poena uz 10 skokova i šest asistencija.

Očekivano su košarkaši Cedevita Olimpije, na domaćem parketu, svladali Split 102-88 (26-27, 30-24, 24-24, 22-13) u dvoboju 15. kola regionalne ABA lige.

U utakmici gdje su dominirali napadi Splićani su se odlično držali sve do posljednje četvrtine. Nakon prvih 10 minuta su i vodili, a potom su bili u stalnom, ali blagom zaostatku. No, kvaliteta domaćina isplivala je na površinu u završnici te je slovenska momčad na kraju slavili s uvjerljivih 14 poena razlike.

Domaći sastav je imao odličnih 53 posto za tri poena (16-30), a najbolji igrač bio je Kevin Duane Ferrell s 18 poena i osam asistencija.

Kod Splita izdvojimo Lewisa Sullivana koji je ubacio 18 poena, a imao je i po četiri skoka te ukradene lopte. Tyrell Nelson je dodao 16 koševa uz četiri skoka.

Na vrhu ljestvice su Partizan i Cedevita Olimpija s omjerom 12-2, dok uz utakmicu manje Crvena zvezda ima 12-1. Zadar je na sedam pobjeda i sedam poraza, Studentski centar sada ima 7-8, Cibona 6-9, a Split omjer 5-10.