BRAVO SLOVENAC

Jakov Fak stigao do prve pobjede u karijeri!

08.12.2012 u 16:42

Fak je u petak u sprinterskoj utrci zauzeo treće mjesto s 13.7 sekundi zaostatka za Nijemcem Andreom Birnbacherom, te je s tim zaostatkom startao u današnju utrku za njim

Hrvatski biatlonac sa slovenskom putovnicom Jakov Fak upisao je prvu pobjedu u u Svjetskom kupu! Fak je u dohvatnoj utrci na 12.5 kilometara slavio za 'dlaku' ispred Rusa Dmitrija Mališka.

Fak je u petak u sprinterskoj utrci zauzeo treće mjesto s 13.7 sekundi zaostatka za Nijemcem Andreom Birnbacherom, te je s tim zaostatkom startao u današnju utrku za njim. Fak i Birnbacher su cijelu utrku proveli bok uz bok, sve do posljednjih 2.5 kilometara kada je slovenski reprezentativac krenuo u nezadrživu završnicu, koju Nijemac nije mogao pratiti.

Birnbacher je u konačnici utrku okončao na petom mjestu.

Fak je promašio dvije mete, dok je Mališko zaradio samo jednu "kaznu", te u konačnici zaostao za 0.9 sekundi za Fakom. Branitelj sveukupnog naslova u Svjetkom kupu Martin Fourcade promašio je tri mete i okončao utrku na trećem mjestu s 8.6 sekundi zaostatka.

Neovisno o današnjem rezultatu Fourcade je ostao vodeći u ukupnom poretku i sprintu, dok se Fak u ukupnom poretku nalazi na 13. mjestu sa 117 bodova, 136 manje od Francuza.