NI BLIZU

Jakov Fak nije Slovencima donio olimpijsku medalju

10.02.2014 u 19:35

Biatlonac Martin Fourcade donio je Francuskoj prvu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u dohvatnoj utrci na 12.5 kilometara...

Fourcade je imao jednu pucačku pogrešku, a na kraju je slavio s prednošću od 14.1 sekunde ispred Čeha Ondreja Moraveca i 24.2 sekunde ispred sunarodnjaka Jeana Guillaumea Beatrixa.

Za Fourcadea je to prvo olimpijsko zlato u karijeri i druga olimpijska medalja nakon srebra iz Vancouvera u utrci masovnog starta.

Legendarnom Norvežaninu Ole Einaru Björndalenu medalja je 'pobjegla' za 1.7 sekundi, a medalje su ga koštale tri promašene mete. Dosad je u karijeri Björndalen osvojio 12 olimpijskih medalja, a 13. bi bila rekordna na Zimskim olimpijskim igrama.

Bivši hrvatski reprezentativac Jakov Fak, koji danas nastupa pod slovenskom zastavom, zauzeo je na kraju 31. mjesto sa zaostatkom od dvije minute i 18.3 sekunde uz čak šest promašenih meta.