BIATLON

Jakov Fak četvrti na utrci na Pukljuki

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 18.12.2010 16:42
  • Objavljeno 18.12.2010 u 16:32
Jakov Fak

Jakov Fak

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Šveđanin Bjorn Ferry i Njemica Magdalena Neuner pobjednici su utrka za Svjetski kup u biatlonu održanih u subotu na Pokljuki u Sloveniji.

Ferry je bio najbolji u utrci biatlonaca na 10 kilometara, on je zadanu dionicu svladao za 27:25,9 minuta pogodivši pritom svih 10 zadanih meta. Drugo je mjesto sa 5,1 sekundi zaostatka zauzeo Norvežanin Tarjei Boe, koji je imao jedan promašaj zbog kojega je morao trčati dodatnih 150 metara, a treće Nijemac Michael Greis sa 8,7 sekundi slabijim rezultatom uz svih 10 pogodaka.

Brončani hrvatski olimpijac Jakov Fak, koji od ove sezone nastupa za Sloveniju utrku je završio na četvrtom mjestu sa 18,2 sekunde zaostatka za Ferryjem uz jedan promašaj.

Hrvatski reprezentativac Zvonimir Tadejević je u konkurenciji 102 natjecatelja zauzeo 100. mjesto sa 6:19,4 minuta zaostatka za pobjednikom uz tri promašaja.

Biatlonke su se natjecale na dionici od 7.5 km, a najbolja je bila Neuner s vremenom od 23:05,2 minuta iako je imala dva promašaja zbog kojih je morala otrčati dodatnih 300 metara. Drugo je mjesto zauzela Slovakinja Anastazija Kuzmina sa 11,2 sekunde zaostatka uz dva promašaja, a treće su podijelile Finkinja Kaisa Makarainen i Ruskinja Olga Zajceva sa 17,0 sekundi zaostatka.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa nakon treće postaje vode Norvežanin Boe i Finkinja Makarainen.

REZULTATI,
MUŠKI:
1. Bjorn Ferry (Šve) 27:25,9 (0 promašaja)
2. Tarjei Boe (Nor) + 5,1 (1)
3. Michael Greis (Njem) 8,7 (0)
4. Jakov Fak (Slo) 18,2 (1)
5. Jevgenij Ustjugov (Rus) 23,9 (1)
6. Lukas Hofer (Ita) 29,2 (1)
7. Lars Berger (Nor) 31,0 (2)
8. Sergej Sednev (Ukr) 35,0 (0)
9. Andrej Makovejev (Rus) 44,9 (2)
10. Dominik Landertinger (Aut) 45,4 (1)
100. Zvonimir Tadejević (Hrv) 6:19,4 (3)

REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU:
1. Tarjei Boe (Nor) 329
2. Emil Hegle Svendsen (Nor) 306
3. Ole Einar Bjoerndalen (Nor) 265
4. Sergej Sednev (Ukr) 220
5. Michael Greis (Njem) 201
6. Martin Fourcade (Fra) 192
7. Jevgenij Ustjugov (Rus) 178
8. Jakov Fak (Slo) 171
9. Lukas Hofer (Ita) 171
10. Simon Eder (Aut) 169

ŽENE:
1. Magdalena Neuner (Njem) 23:05,2 (2 promašaja)
2. Anastazija Kuzmina (Svk) + 11,2 (1)
3. Kaisa Makarainen (Fin) 17,0 (1)
3. Olga Zajceva (Rus) 17,0 (0)
5. Anais Bescond (Fra) 22,9 (0)
6. Marie Dorin (Fra) 32,9 (0)
7. Helena Ekholm (Šve) 40,5 (1)
8. Kathrin Hitzer (Njem) 41,1 (1)
9. Ana Bogali-Titovec (Rus) 44,7 (0)
10. Tina Bachmann (Njem) 46,5 (2)

REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU:
1. Kaisa Makarainen (Fin) 354
2. Helena Ekholm (Šve) 289
3. Anna Carin Zidek (Šve) 257
4. Marie Laure Brunet (Fra) 251
5. Valj Semerenko (Ukr) 235
6. Darja Domračeva (Bje) 233
7. Teja Gregorin (Slo) 223
8. Olga Zajceva (Rus) 220
9. Anastazija Kuzmina (Svk) 205
10. Andrea Henkel (Njem) 190

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi