LIGE PETICE

Iznenađenje u Premiershipu nije išlo na ruku Slavena Bilića; na utakmici Serie A u Torinu obje momčadi bile bez trenera

30.11.2020 u 23:26

U Ligama petice u ponedjeljak je odigrano pet utakmica, po dvije u Italiji i Engleskoj te jedna u Španjolskoj

U dvoboju 10. kola Engleske lige West Ham je u Londonu slavio protiv Aston Ville s 2:1 i probio se na visoko peto mjesto ljestvice. West Ham United je slavio i u drugoj domaćoj utakmici zaredom zahvaljujući što činjenici da su gosti promašili penal. Protiv Fulhama je kazneni udarac promašio Ademola Lookman, a večeras igrač Aston Ville Ollie Watkins u 74. minuti, dok je istom igraču VAR poništio gol u sudačkoj nadoknadi.

West Ham je krenuo sjajno golovima Angela Ogbonne (2) i Jarroda Bowena (46), da bi Jack Grealish (25) bio strijelac za Villu.

Treća uzastopna pobjeda odvela je West Ham na peto mjesto s 17 bodova, dok je Villa 10. s 15 bodova.

Ranije je Fulham kao gost svladao Leicester City s 2:1 i pomakao se sa samog začelja lige.Leicester City je pobjedom mogao skočiti na vrh lige, ali je doživio neočekivan poraz na svom King Power stadionu. Ademola Lookman (30) i Ivan Cavaleiro (43-11m) zabili su za londonsku momčad u prvom dijelu, a Harvey Barnes je četiri minute prije kraja postavio konačnih 1:2.

Leicester je ostao četvrti s 18 bodova, dok je Fulham s drugom pobjedom sezone i 7 bodova skočio na 17. mjesto te tako preskočio WBA Slavena Bilića koji je 18. sa šest bodova. Vode Tottenham i Liverpool s po 21 bodom.

• +5
Leicester City - Fulham, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Tim Keeton / POOL

U dvobojima 9. kola Serie A Parma je u gostima svladala Genou s 2:1, dok su Torino i Sampdoria odigrali 2:2.

Junak pobjede Parme u Genovi bio je Gervinho s golovima u 10. i 47. minuti, dok je strijelac za domaće bio Uzbekistanac Jeldor Šomurodov (50). Za Genou je Milan Badelj igrao do 81. minute, a Marko Pjaca je ušao u igru u istoj minuti.

Parma je 16. na ljestvici sa devet bodova, a Genoa pretposljednja, 19. sa svega pet bodova,.

Torino i Sampdoria odigrali su u uzbudljivoj utakmici 2:2. Belotti (25) je doveo Torino u vodstvo, da bi golovima Candreve (54) i Quagliarelle (63) Sampdoria preokrenula, a Meïté (77) je sačuvao bod Torinezima. Zanimljivo je da su oba trenera bila odsutna - Torinov Marco Giampaolo ima koronavirus, a strateg Sampdorie Claudio Ranieri zbog kazne je utakmicu pratio s tribina.

Torino je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa samo šest bodova, dok Sampdorija s 11 bodova zauzima 11. mjesto.

• +3
Torino - Sampdoria, Serie A, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

U dvoboju 11. kola Primere Eibar je kao gost svladao u Sevilli Betis s 2:0. Eibar je u potpunosti nadigrao Betis, a gosti su, osim golova Muta (49) i Burgosa (54-11m), imali još i promašeni penal Enricha (89), kao i dva poništena gola od strane VAR-a.

Na ljestvici vodi Real Sociedad s 24 boda, Eibar je 12. s 13 bodova, a Betis 15. s bodom manje.