Taktika za FRANcuze

Izbornik Zlatko Dalić otkrio kakvo je zaista stanje s ozlijeđenim igračima; njegove riječi o zvijezdi Vatrenih mnoge su zabrinule

13.10.2020 u 09:25

Uoči nove utakmice hrvatske nogometne reprezentacije u Ligi nacija, kojoj u goste dolaze svjetski prvaci Francuzi (srijeda, 20.45), izbornik Zlatko Dalić rekao je puno toga zanimljivog

U HTV-ovoj emisiji 'Stadion' hrvatski izbornik Zlatko Dalić opširno je govorio o reprezentaciji Francuske koja je nedavno bila bolja od Vatrenih 4:2 na otvaranju Lige nacija. Pobjeda nad Švedskom 2:1, u sistemu beu centralnog napadača među prvih 11, bila je uvertira za Francuze…

'Najvažnija su bila tri boda koja smo mi osvojili. Gledao sam snimku utakmice, igrali smo dobro sat vremena, kao što sam ranije rekao, kasnije smo imali pad u igri koji su Šveđani iskoristili, ali najvažnija su tri boda. Imali smo problema u fazi obrane, više nismo bili dovoljno agresivni, nismo imali presing kao u prvom poluvremenu, ali bilo je teško očekivati da ćemo moći raditi presing cijelu utakmicu. S te strane moram biti zadovoljan s tri boda i okrenuti se Francuzima', kazao je Dalić.

Na pitanje jesu li Dalić i stručni stožer, u analizi nakon utakmice, pronašli uzroke pada u igri u drugom poluvremenu, izbornik je rekao:

'Dečki su bili i malo umorni, ovo je bila druga utakmica u par dana, imali su prije toga prvenstvo, malo i teren, visoki ritam, pogotovo tih prvih 60 minuta, jako agresivno, visoki presing, puno trčanja i malo su pali. Kasnije smo to malo iskorigirali, uveli Bradarića i Kramarića u igru, bilo je kvalitetnije i bolje i s te strane moram biti zadovoljan, ali i tražiti rješenja koja će nam pomoći da tako više ne bude.'

Naravno, mnoge zanima kakva je zaista situacija s igračima koji vuku ozljede. Činjenica jest kako upravo zbog ozljede Andrej Kramarić, najbolji strijelac Bundeslige, nije mogao igrati cijelu utakmicu. Ušoa je tek zadnjih 15 minuta…

'Barišić je sad dobro, nismo htjeli s njim riskirati, preskočio je te dvije utakmice, ali sad je u potpunosti spreman i bit će spreman za Francuze. Što se Kramarića tiče, on ima taj problem koji osjeća, koji ga muči i to je ono što sve nas muči. Nismo uspjeli da odigra obje utakmice, vidjet ćemo za Francuze što će biti. Nisam ga mislio staviti ni protiv Švedske, ali kad je rezultat bio 1:1, išli smo na pobjedu, uveo sam ga, on je zabio i u ovom trenutku je možda naš igrač u najboljoj formi, golgeterskoj, ali neću ulaziti u rizik, ako on neće moći igrati, nećemo riskirati protiv Francuza. Trebamo ga čuvati za kasnije, a i da se u klub vrati zdrav.'

Naravno, njegove riječi o Kramariću mnoge su zabrinule je ru ovom trenutku čini se kako opet nećče moći igrati više od 15-20 minuta. Rizik je prevelik, a bez takvog golgetera bit će jako teško.

Na konferenciji za medije nakon pobjede nad Švedskom najavili ste dosta promjena za utakmicu protiv Francuske?

'Naravno da ne možemo ispratiti taj ritam s istom ekipom, bit će težak teren, a moramo paziti i na igrače. U sedam dana tri utakmice je zahtjevno. Pokušat ćemo najbolje, ali rezultat ne smije patiti, moramo tražiti pobjedu protiv Francuza. Bili smo bolji od njih i u finalu SP-a i u Ligi nacija, ali smo ipak izgubili 4:2. Oni su ekipa koja te kazni za svaku pogrešku i moramo biti oprezni.'