razlog za optimizam

Ovim komentarom švedskog izbornika otkriveno je puno toga o igri Hrvatske i potezima koje je povukao izbornik Zlatko Dalić

12.10.2020 u 08:24

Hrvatska nogometna reprezentacija u nedjelju je stigla do prve pobjede u (n)ovom izdanju Lige nacija. Na kišnom Maksimiru pala je Švedska 2:1, golovima Vlašića i Kramarića, što je izborniku Daliću uoči dolaska Francuza, aktualnih svjetskih prvaka, podiglo raspoloženje. S druge strane, švedski mu kolega Jan Olof Andersson bio je ljutit

Šveđanima je to treći poraz u nizu u skupini, nakon što su u prva dva kola Lige nacija, baš kao i Hrvatska, upisali dva poraza od istih suparnika. Dalićevi igrači poraženi su na gostovanjima kod Portugala (1:4) i Francuske (2:4), dok je Švedska kod kuće izgubila od Francuske 0:1, te od Portugala 0:2.

Stoga bi bodovi osvojeni u hrvatsko - švedskim ogledima mogli biti presudni u borbi za ostanak u elitnom razredu Lige nacija.

'Vraški sam ljut zbog poraza. Nisam zadovoljan kako smo otvorili utakmicu. U prvom dijelu smo bili previše oprezni i prepustili smo Hrvatskoj inicijativu,' kazao je Janne Andersson.

Šveđani su ambicioznije krenuli u drugom poluvremenu i bili su puno bolja momčad. Uspjeli su izjednačiti, a imali su još nekoliko prilika za vodstvo. No, na koncu su ipak upisali poraz.

'Nastavak je bio bolji, preuzeli smo igru i diktirali ritam,' dodao je švedski strateg.

'Odigrali smo odlično drugo poluvrijeme, ali na kraju ne mogu biti zadovoljan porazom,' zaključio je.

U idućem kolu Šveđani će u srijedu gostovati u Lisabonu protiv Portugala.