ima vremena za popravak

Izbornik Zlatko Dalić analizirao je poraz od Brazila i otkrio veliki problem

03.06.2018 u 19:26

Hrvatska nije odigrala lošu utakmicu, no na kraju je Brazil slavio 2:0. U prvih 45 minuta, kad je na terenu bila naša najjača postava, sve je izgledalo sjajno. No, brojne zamjene razbile su ritam te su nam u završnici presudili Neymar i Firmino. Izbornik Zlatko Dalić detektirao je nedostatke...

'Moramo biti stabilni i izvući pouke iz utakmice, moramo vidjeti gdje smo griješili u posljednjih 20 minuta. Bili smo dobri u tranziciji. Imali smo dobre situacije u napadu, kontrolirali smo u nekim periodima utakmicu gdje nam protivnik nije mogao ništa napraviti...', započeo je analizu utakmice s Brazilom hrvatski izbornik Zlatko Dalić i nastavio:

'No, u nekim trenucima igrači su bili umorni, pala im je koncentracija i nisu mogli pratiti Brazilce...'

Dalić je zadovoljan kako je reagirala obrana, no kad je trebalo stizati rezultat nije bilo agresivnosti.

'Najvažnije nam je da igramo dobru defenzivu jer bez nje nema rezultata. Nije loše danas bilo, no nije onako kako možemo. Malo me muči drugo poluvrijeme, gubili smo, a nismo ništa pokušali napraviti prema naprijed', otkriva problem Dalić koji je pojasnio neke promjene u pozicijama:

'Htjeli smo danas isprobati Domagoja Vidu na lijevom boku, da vidimo kako bi to moglo izgledati protiv Argentine. Vidjet ćemo kako dalje s tim. Probali smo i vidjet ćemo je li Vida rješenje za Messija i Argentinu. Prvih sat vremena smo jako dobro igrali u bloku, na lijevom boku sam trebao nekog defenzivnijeg igraća poput Vide.'

• +20
Prijateljska utakmica, Brazil - Hrvatska Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Hrvatski izbornik nije od onih koji će hvaliti ili kritizirati bez razloga, no ukupnim dojmom u napadu baš i ne može biti zadovoljan.

'Rebić je jako bio dobar i pokazao je svoju kvalitetu. Šteta što nismo zabili gol. Iako, osim jedne njegove šanse nije bilo dobre igre prema naprijed. Kao opravdanje treba znati da su Rebić i Perišić danas pratili Marcela i Danila pa stoga nisu puno toga mogli napraviti prema naprijed, jer su se tu jako puno potrošili. No, kako god bilo, moramo biti još bolji i kompaktniji', govori Dalić koji na kraju zaključuje:

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

'Nema nikakvih negativnosti nego samo pozitiva. U ključnim trenucima pala nam je koncentracija, a to reprezentacije poput Brazila odmah iskorištavaju. Morali smo Ćaleti Caru dati priliku, imao je jako dobru sezonu. Još nisam odlučio koji stoper će otpasti, odluku ću donijeti u ponedjeljak ujutro...'