pali u završnici

Hrvatski nogometaši optimistični nakon poraza od Brazila: Pokazali smo da možemo

03.06.2018 u 19:01

Brazil je na Anfieldu slavio 2:0, ali Hrvatska je odigrala jako dobru utakmicu. Posebno u prvih 45 minuta kad smo igrali s najjačom postavom. Ima razloga za optimizam, a tako misle i Andrej Kramarić i Dejan Lovren

'Super teška utakmica, zahtjevan protivnik, top igrači, super prvo poluvrijeme...', kazao je netom nakon završetka utakmice s Brazilom Andrej Kramarić i nastavio:

'Možda nam nije bio potreban zadnji gol, to bi sigurno bolje izgledalo. Ukupno gledajući, bila je to dobra pripremna utakmica i bit će zanimljivo igrati protiv Argentine. Sigurno će biti drugačije na Svjetskom prvenstvu. Imamo nade da možemo odigrati bolje.'

Brazilcima nismo zabili gol, imali smo svojih prilika, ali...

'U prvom poluvremenu smo izgledali jako dobro i stvarali smo šanse. Možda ih ovaj put nismo iskoristili, ali nadam se da ćemo nešto sačuvati i za Svjetsko prvenstvo, kad će biti bitnije', zaključio je Andrej Kramarić.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić pohvalio je igru u prvom poluvremenu utakmice protiv Brazila, ali i dodao kako nastavak susreta nije bio tako dobar.

'Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro i imali smo neke prilike. Utakmica je bila čvrsta, prava natjecateljska i dobro smo parirali Brazilu, a u pojedinim trenucima smo bili i bolja ekipa. Drugo poluvrijeme nije bilo tako dobro, a Neymar je bio prevaga. Na koncu su zasluženo slavili', kazao je hrvatski kapetan te naglasio kako ima još dovoljno vremena do početka Svjetskog prvenstva kako bi se neke stvari u našoj igri popravile:

'Jučer sam kazao kako ne treba izvlačiti neke velike zaključke iz ove utakmice bez obzira kako ona završi. Trebamo biti zadovoljni s prvim poluvremenom, a pogreške iz drugog dijela ispraviti. Imamo još dosta vremena. Najbitnije je da se dobro pripremimo za Svjetsko prvenstvo, i fizički i psihički.'

Hrvatska je u prvom dijelu stvarala velike probleme brazilskoj vrsti visokim presingom.

'Visoki presing je dobro funkcionirao. Dobro smo stajali i radili dobar presing. Ali opet, utakmice na SP će biti posve drugačije. Prijateljske utakmice su uvijek prijateljske. Ima stvari koje moramo i možemo popraviti. Vjerujem kako će se već protiv Senegala vidjeti biti napredak.'

Veznjak europskog prvaka nije se mogao odlučiti koja je reprezentacija bolja, Brazil ili Argentina.

'Teško je to procijeniti, obje su vrhunske momčadi', zaključio je Modrić

• +20
Prijateljska utakmica, Brazil - Hrvatska Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Dejan Lovren u hrvatskom je dresu zaigrao na svom Anfieldu. Bila je to posebna utakmica za njega.

'Bilo je baš posebno za mene nastupiti na Anfieldu. Lijep doček, na tribinama kombinacija Hrvata i Brazilaca. Nažalost, nije onaj rezultat koji smo očekivali, ali to je tek početak...', uvjeren je Lovren koji će istaknuti prvih 45 minuta utakmice:

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

'Dobro smo se branili u prvom poluvremenu, i onda nakon pet ili šest izmjena to više nije isto. Brazil je favorit Svjetskog prvenstva, a ja ostajem optimist. U prvom dijelu lijepo smo odigrali, branili se dobro, bili kompaktni, a oni nisu imali previše prostora ni šansi. U drugom se to promijenilo. Ali najbitnije je da se nitko nije ozlijedio. Nigerija? Ima dosta dana za pripremu. Radit ćemo naporno, uhvatiti formu i pokazati da možemo odigrati kako treba', zaključio je Lovren.

Vedrana Ćorluku brine pad koncentracije u samoj završnici...

'Prvo poluvrijeme smo bili kompaktni, dobro smo stajali i kontrolirali igru. U nastavku su izmjene razvodnile igru i taj pad koncentracije u zadnjoj minuti me najviše smeta', kazao je Ćorluka i zaključio:

'Ova utakmica nam je dobro došla da vidimo gdje smo. Prvo poluvrijeme je pokazalo da smo na dobrom putu i treba nastaviti raditi. Do početka prvenstvima ima više od 10 dana. Dobro se osjećam. Plan je bio da odigram 50 minuta i tako smo odradili...'