• Zadnja izmjena 12.03.2009 10:50
  • Objavljeno 12.03.2009 u 09:59
Aksel Lund Svindal skijanje

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

Nakon druge utrke finala Svjetskog skijaškog kupa u Äreu Ivici Kosteliću za ukupnu pobjedu ostale su tek teoretske mogućnosti. Dvojica konkurenata napravila su vrlo dobre rezultate, trenutno vodi Aksel Lund Svindal

Ivica je super-G odvozio vrlo solidno, no trenutna forma, izazvana dugotrajnim bolovima u leđima, nije ni obećavala plasman među najboljih 15. Plasman izvan tog kruga na finalu ne donosi bodove. Ivica je za pobjednikom Wernerom Heelom zaostao 1,3 sekunde i ostao na 18. mjestu među 30 natjecatelja.

Sjajnu poziciju u posljednja dva dana ostvario je Norvežanin Aksel Lund Svindal. Utrku je završio na drugom mjestu što mu je donijelo mali Globus u ovoj disciplini, a s novih 80 bodova ima 100 bodova prednosti pred Benjaminom Raichom u ukupnom poretku.

Raich je utrku završio kao peti, dok je iz borbe za Veliki kristalni globus ispao i Didier Cuche koji uopće ne vozi slalom, a posljednju brzu disciplinu u sezoni nije pretjerano dobro iskoristio.

Svindal je dočekao i kiks Hermana Maiera, koji je završio na 16. mjestu, te mu je tako preoteo naslov u superveleslalomu.

Kostelić je praktički ostao bez šanse za ukupno slavlje, no u dobroj je poziciji da napreduje i dospije na treće mjesto i sezonu završi na pobjedničkom postolju ukupnog poretka.

U petak je na rasporedu veleslalom, dok sezona završava u subotu utrkom slaloma.