nba liga

Ivica Zubac solidan u porazu Clippersa, katastrofalna večer za Bojana Bogdanovića

13.03.2024 u 09:53

U derbiju včeri u NBA ligi košarkaši Minnesota Timberwolvesa su kao gosti velikim preokretom svladali Los Angeles Clipperse 118-100, a osim poraza domaće mogu zabrinuti i novi problemi s leđima Kawhija Leonarda

Clippersi su odlično otvorili dvoboj i u drugoj četvrtini poveli 57-35, ali gosti su "kanonadom" trica uspjeli smanjiti na 63-55 do odlaska na odmor da bi u nastavku prvenstveno zahvaljujući Anthonyju Edwardsu do maksimuma iskoristili izostanak Leonarda koji se nije vratio iz svlačionice te na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Edwards je predvodio Wolvese s 37 koševa, Nickel Alexander-Walker je s klupe dodao 28, dok je kod Clippersa najefikasniji bio Paul George s 22 koša. Hrvatski centar u sastavu Clippersa Ivica Zubac na terenu je proveo 26:43 minuta i za to vrijeme postigao 10 koševa (šut za dva 3-5, slobodna bacanja 4-4) uz 8 skokova i 1 asistenciju.

Minnesota je i dalje treća u Zapadnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 45-21, vodeći Oklahoma City Thunder i Denver Nuggetsi imaju tek poraz manje i utakmicu manje, dok su Clippersi četvrti na Zapadu s omjerm 41-23.

Vodeći sastav Istoka i čitave lige Boston Celticsi ostvarili su još jednu sigurnu pobjedu svladavši kao gosti Utah Jazz 123-107. Opet je briljirao Jayson Tatum koji je predvodio Celticse s 38 koševa, dok je Keyonte George ubacio 26 za Jazz. U startnoj petorci domaćih zaigrao je i Luka Šamanić koji je za 14:19 minuta provedenih u igri upisao sedam koševa (šut za dva 1-3, trica 1-1, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Boston je siguran na vrhu Istoka sa 51-14, dok je Utah 12. na Zapadu sa 28-37.

New York Knicksi i Philadelphia 76ersi su se ponovno sreli u Madison Square Gardenu samo dva dana nakon 79-73 pobjede Sixersa, a ovoga puta domaći Knicksi bili su uvjerljivo bolji 106-79. U odnosu na nedjeljni dvoboj Knicksima se vratio OG Anunoby, a Sixersima Tyrese Maxey, po rezultati bi se dalo zaključiti kako je povratak Anunobyja bio važniji, no junak pobjede je bio Josh Hart koji je ostvario "triple-double" s 20 koševa, 19 skokova i 10 asistencija. Kod domaćih je 20 koševa postigao i Jalen Brunson, dok je Anunoby dodao 14. Kod Sixersa je najefikasniji bio Kelly Oubre s 19 koševa, a Maxey je dodao 17.

Bojan Bogdanović nije imao svoju večer u dresu Knicksa, za 22:16 minuta provedenih na parketu nije se upisao u strijelce, imao je po jedan neuspješan pokušaj za dva i za tri, ostvario je tek dva skoka i jednu asistenciju.

Knicksi su i dalje četvrti na Istoku sa 38-27, dok su Sixersi sedmi sa 36-29.

Indiana Pacersi iznenadili su vodeći sastav Zapada Oklahoma City Thunder svladavši ga na njegovom parketu 121-111. Strijelce gostiju predvodio je Myles Turner s 24 koša, Tyrese Haliburton je dodao 18 uz 12 asistencija, dok je kod domaćih standardno najbolji bio Shai Gilgeous-Alexander s 30 koševa i 10 skokova.

Thunder je sada izjednačen na vrhu Zapada s prvakom Denverom, oba sastava su na omjeru 45-20, dok je Indiana šesta na Istoku sa 37-29.

Sacramento Kingsi iznenađujuće uvjerljivo su 129-94 na svom parketu nadigrali Milwaukee Buckse. De'Aaron Fox ubacio je 29, Malik Monk 25, a Domantas Sabonis 22 uz 11 skokova i 8 asistencija za domaće, dok je kod gostiju jedini prolaznu ocjenu zaslužio Giannis Antetokounmpo s 30 koševa i 13 skokova.

Sacramento je sedmi na Zapadu sa 37-27, dok je Milwaukee drugi na Istoku sa 42-24.