kakav majstor

Nogometno čudo iz Srbije; na istoj utakmici dvaput zabio izravno iz kornera

13.03.2024 u 05:57

Luka Adžić (25), lijevo krilo srpskog prvoligaša Čukaričkog, pamtit će utakmicu protiv Spartaka iz Subotice cijelog života. Adžić je na utakmici 25. kola srpske Superlige zabio dva gola, u stilu Blaža Bake Sliškovića oba puta izravno iz kornera

Pravo malo čudo izveo je srpski nogometaš Luka Adžić (25). S dva majstorska gola koja je u 25. kolu srpske Superlige Adžić zabio izravno iz kornera najvjerojatnije je ispisao nogometnu povijest.

Dobar dio zasluga za ovaj nevjerojatan učinak ide i na dušu protivničkog golmana jer Aleksandar Vulić na golu Spartaka iz Subotice definitivno se nije proslavio...

Prvo je u 29. minuti Adžić izvodio korner s lijeve strane. Dojam je da nije pucao izravno na gol nego je ubacivao na prvu stativu... Nekoliko je igrača bilo u skoku na tu loptu te je to očigledno zavaralo golmana Spartaka Vulića koji uopće nije reagirao. I lopta je izravno iz kornera završila u golu za vodstvo Čukaričkog 1:0.

U 51. minuti je Luka Adžić odlučio da će još jednom pokušati iznenaditi nesigurnog Vulića. Sad je oštro opalio iz kornera, bila je to visoka lopta koja se u luku iznenada spuštala na drugu stativu. Vulić je krenuo na tu loptu, ali mu je ona doslovno proletjela kroz ruke i završila u golu! Za vodstvo Čukaričkog 2:0.

No, uzalud je bio sav trud Luki Adžiću i njegova dva majstorska gola iz kornera jer Čukarički na kraju nije pobijedio. Istina, nije ni izgubio jer je susret na kraju završio 2:2, za Spartak su zabijali Martinović (55) i Ubiparip (81).

Kako god bilo, gotovo je sigurno da u prvoligaškom nogometu posljednjih dvadesetak pa čak i više godina, nitko nije uspio ono što je učinio Luka Adžić. Dva gola izravno iz kornera, baš za povijest...