• Zadnja izmjena 11.03.2011 14:36
  • Objavljeno 11.03.2011 u 13:30
Ivica Kostelić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Najbolji skijaš svijeta Ivica Kostelić je u prvoj spustaškoj utrci u norveškom Kvitfjellu osvojio 24. mjesto te se novim bodovima još više približio Velikom kristalnom globusu

Slavlje je odgođeno. Hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije u petak i matematički osigurao ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, ali nema razloga za brigu, jer nova je prilika u subotu.

Nakon što se niz stazu spustilo 57 natjecatelja, najbolje vrijeme je imao Švicarac Beat Feuz (1:47.39), dok je vodeći skijaš Svjetskog kupa sa startnim brojem 28 završio kao 24. sa 1,50 sekundi sporijim vremenom.

Drugo mjesto je osvojio Kanađanin Erik Guay (+0,05), a treći je bio Austrijanac Michael Walchhofer (+0,11).

Što se tiče Kostelićevih konkurenata u borbi za Veliki kristalni globus, Švicarca Didiera Cuchea i Norvežanina Aksela Lunda Svindala, bolji je nastup ostvario Cuche, koji je na kraju bio peti (+0,24), dok je Svindal ostvario tek 28. vrijeme (+1,66).

Drugi hrvatski predstavnik, Natko Zrnčić Dim, koji je imao startni broj 42, ostvario je 32. vrijeme (+2,01).

Kostelić vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 1314 bodova, a slijedi ga Cuche sa 544 boda zaostatka, dok je Svindal u minusu 589 bodova.

Do kraja sezone ostalo je još samo šest utrka, no budući da Svindal i Cuche teško mogu računati na bodove u slalomu, to praktično znači da je najbolji hrvatski skijaš osigurao Veliki kristalni globus. Još se samo čeka matematička potvrda.

To bi se moglo dogoditi u subotu, kada skijaši u Kvitfjellu ponovno voze spust, ili u nedjelju, kada je na rasporedu super-G.

'Bio sam sretan u cilju jer sam osvojio puno više bodova nego što sam uspio u zadnje četiri godine u Kvitfjellu. Ovo je dobar rezultat s obzirom na uvjete i vidljivost, i ja sam zadovoljan i spreman za iduće utrke', rekao je Kostelić.