• Zadnja izmjena 04.02.2012 15:08
  • Objavljeno 04.02.2012 u 14:05
Ivica Kostelić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Ni drugi spust u Chamonixu nije donio bodove hrvatskim skijašima. Ivica Kostelić, Natko Zrnčić Dim i Tin Široki bili su daleko od prvih 30 skijaša, a pobjednik je bio Kanađanin Jan Hudec

Vodeći skijaš u Svjetskom kupu se i kao dan ranije u francuskom skijalištu spustio kao 31. te je na kraju zauzeo jednako mjesto kao i u petak – 48.

Kostelićevo vrijeme je za 3,54 sekunde bilo sporije od iznenađujućeg pobjednika iz Kanade Jana Hudeca (2:03,25) kojem je to drugi trijumf u karijeri. Prvi se također dogodio u spustu u studenom 2007. u Lake Louiseu.

Na postolju su se još našli Austrijanac Romed Baumman (+0,53) i još jedan Kanađanin Erik Guay (+0,63).

Od ostalih hrvatskih skijaša Natko Zrnčić Dim je sa startnim brojem 47. bio 53. (+4,46), a Tin Široki nije završio utrku.

Vodstvo u poretku spusta zadržao je Švicarac Didier Cuche koji je danas osvojio šesto mjesto, a vrh u ukupnom poretku nije se mijenjao pa ga i dalje predvodi Kostelić sa 80 bodova prednosti ispred Marcela Hirschera.

U nedjelju je u Chamonixu na rasporedu superkombinacija.