ZASLUŽENO

Ivanovićevom golčinom Chelsea u gostima srušio City

04.02.2014 u 07:49

U 24. kolu engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju kod Manchester Cityja slavio s 1:0 pogotkom srpskog braniča Branislava Ivanovića

Nakon 11 uzastopnih domaćih pobjeda, Manchester City je odigrao prvu prvenstvenu utakmicu na svom stadionu ove sezone u kojoj nije uzeo puni plijen. Još gore, pretrpio je prvi poraz pred svojim navijačima. Chelsea je ove sezone osvojio maksimalnih šest bodova protiv Cityja, kojeg je svladao i na Stamford Bridgeu u listopadu prošle godine s 2-1. Na Etihadu je Chelsea apsolutno zaslužio pobjedu, jer je bio bolji, opasniji, imao je konkretnije šanse, te je uz postignuti pogodak još tri puta pogodio okvir gola…

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, ali je Chelsea sredinom poluvremena preuzeo kontrolu i počeo opasno prijetiti. U 27. minuti, Chelsea je imao kontru '4 na 1', ali je Hart obranio udarac Ramiresa.

Samo pet minuta kasnije, u 32. minuti, Branislav Ivanović zabio je jedini gol na utakmici. Kompany je ušao u blok Ramiresu na udarcu, ali je odbijenu loptu dočekao Ivanović i udarcem lijevom nogom s ruba kaznenog prostora je neobranjivo poslao u kut. Bio je to Ivanovićev 15. gol u karijeri u Premierligi, ali prvi koji je zabio lijevom nogom.

Chelsea je nakon postignutog pogotka još tri puta pogodio okvir gola. Eto'o je u 43. minuti pogodio gredu, Matić je sjajnim udarcem s 25 metara u 53. minuti pogodio mjesto gdje se spajaju greda i vratnica, dok je Cahill nakon kornera s glavom pogodio vratnicu.

Manchester City je imao 65% posjeda lopte, imao je 25 udarca prema golu, ali samo tri (!!!) u okvir gola. Imali su i domaćini svoje šanse, ali ovo nije bila njihova večer.

Chelsea je četvrtu gostujuću utakmicu u nizu u prvenstvu odigrao bez primljenog gola, uključujući još jedan derbi s Arsenalom (0-0). Ostale tri je dobio.