la liga

Ivan Rakitić smireno je odgovorio Luki Modriću na komentar o sudačkoj odluci kojom je Real vjerojatno ostao i bez naslova prvaka

10.05.2021 u 08:56

U derbiju 35. kola španjolske La Lige Real i Sevilla su odigrali 2:2, a 'Kraljevski klub' je od poraza spasio autogol u 94. minuti, dok je gol za Sevillu polučio Ivan Rakitić. Inače, uoči gola kojeg je postigao bivši hrvatski reprezentativac, VAR je odigrao veliku ulogu. Naime, pregledavanjem snimke, prije nego je Benzema zaustavljen prekršajem u kaznenom prostoru Seville, uočeno je igranje Militaa rukom u 16-ercu Kraljeva, zbog čega je dosuđen penal za Sevillu

'Čini mi se da smo mi bili bliže pobjedi u ovoj utakmici. Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme no oni su bili bolji u drugom dijelu. Borili smo se s jednom od najboljih momčadi u ligi, a upravo je to naš cilj, boriti se ravnopravno s najvećima', izjavio je 33-godišnji Ivan Rakitić, bivši hrvatski reprezentativac.

On je u Madridu u 22. minuti asistirao Fernandu za 0:1, a Real je izjednačio u 67. minuti preko Marca Asensija. Rakitić je iz penala doveo Sevillu u novo vodstvo od 1:2 u 74. minuti.

'Po meni je to bilo jasno igranje rukom igrača Real Madrida. Ruka je ruka bez obzira je li to bilo namjerno ili slučajno igranje rukom, ali u ovakvim slučajevima svatko interpretira to na svoj način, pa možemo raspravljati o tome. Smatram da je sudac dobro procijenio pa brzo možemo završiti s tom temom', rekao je Rakitić.

'Danas nam je VAR bio sklon a prošli ponedjeljak nije', dodao je.

Tri kola prije kraja prvenstva Atletico ima 77 bodova, Real Madrid i Barcelona po 75 a Sevilla 71 bod pa sve četiri momčadi i dalje imaju priliku postati prvakom Španjolske.

'Trebamo biti ponosni na ovo što radimo, borit ćemo se do samog kraja', poručio je Rakitić koji je igrao do 88. minute.