gavranović zabio

Italija utišala finsku euforiju, Grci ispali smiješni, Španjolci jako blizu odlasku na Euro

08.09.2019 u 22:41

U nedjeljnim kvalifikacijskim utakmicama za Europsko nogometno prvenstvo Italija i Španjolska novim su pobjedama ostale stopostotne i približile se osiguranju plasmana na završni turnir...

Finska sanja prvi povijesni nastup na jednoj velikoj reprezentativnoj nogometnoj smotri, no protiv Talijana nije mogla ove nedjelje.

Mancinijeva izabrana vrsta trijumfirala je u Tampereu zahvaljujući golu Immobilea glavom i Jorginha iz penala, dok je Pukki tek dao privremenu nadu s bijele točke domaćinu koji će morati u nastavku kvalifikacija braniti svojih tri boda prednosti ispred Armenije i pet ispred Bosne i Hercegovine.

Talijani pak imaju šest čistih pobjeda i već u sljedećem susretu imat će priliku matematički potvrditi odlazak na Euro.

Tamo bi se trebala naći i Španjolska koja je također ove nedjelje ostala stopostotna. Po dva gola Rodriga i Alcacera bili su dovoljni za visoku 4:0 pobjedu protiv Farskih Otoka, dok su Švedska i Norveška odigrali 1:1 u istoj grupi te tako nastavili međusobnu utrku s Rumunjima za drugo mjesto.

Za blamažu večeri pobrinuli su se posrnuli Grci koji su vodili protiv Lihtenštajna golom Masourasa sve do 85. minute, a onda je Salanovic zabio i domaćina gotovo potpuno izbacio iz igre za Euro.

Nije se proslavila ni Danska remijem bez pogodaka protiv Gruzije, a Švicarska nije imala sličnih problema s Gibraltarom. U pobjedi 4:0 koja Švicarcima značajno poboljšava izglede za prolazak dalje jedan je pogodak zabio i Dinamov napadač Mario Gavranović.