ht prva liga

Istra u sudačkoj nadoknadi spasila bod protiv Intera

30.10.2017 u 20:56

U posljednjoj utakmici 14. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Istra 1961 i Inter odigrali su bez pobjednika, 1:1

Bila je ovo vrlo važna utakmica za Istru koja pokušava dostići Cibaliju i izbjeći 9. mjesto na ljestvici koje vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi. No, momčad je uzdrmana svim događanjima oko kluba, problema - posebice onih financijskih - je previše. Sve se to osjeti na igri...

U prvih 45 minuta susreta Istre i Intera nije bilo previše uzbuđenja, domaćin je krenuo nešto agresivnije, a od prilika treba izdvojiti one Ofosua u 16. i 38. minuti. Prvi je pokušaj 'zapeo' na gredi...

U nastavku se probudio i Inter, pokušao je Postonjski. Udarac je bio dobar i precizan, ali na golu Istre je sjajni Iveša koji izvrsnom intervencijom brani taj šut. Dobru je priliku za domaću momčad imao i Hadžić, no u toj 57. minuti rezultat se nije mijenjao.

Šok za domaćina u 66. minuti. Blažević je pronašao Mamića koji zabija za 1:0 vodstvo Intera.

Autor: youtube

Imali su Zaprešićani priliku potvrditi pobjedu, no u 82. minuti je Čirjak zapucao čisti zicer. Njegov je pokušaj obranio sjajni Iveša.

U trenucima kad su svi mislili kako će gosti put Zaprešića krenuti sa sva tri boda u džepu sijevnuo je Ofosu. Igrala se sudačka nadoknada, 92. minuta... Interov golman Santini odbio je jedan od posljednjih pokušaja domaćina, ali njegovi suigrači nisu 'očistili'. Cijela je obrana kao ukopana stajala i gledala kamo će lopta... Na taj je odbijanac natrčao Ofosu i zabio za izjednačenje!

Istra 1961-Inter Zaprešić1:1