NIŠTA OD SENZACIJE

Istra imala priliku šokirati Dinamo, a umjesto toga je završila pregažena!

09.12.2017 u 16:52

Nogometaši Dinama u 19. kolu HT Prve lige na Maksimiru su pobijedili Istru rezultatom 5:1, u utakmici u kojoj su 'modri' imali mnogo prilika, ali gosti su u jednom trenutku mogli izjednačiti i možda kreirati senzaciju...

Cvitanovićeva družina napravila je novi korak prema tituli prvaka Hrvatske. Trijumfom kod kuće protiv Istre sačuvala je svoju ogromnu prednost na vrhu HT Prve lige i mirno može čekati posljednje kolo uoči zimske stanke koje je na rasporedu sljedećeg vikenda.

• +3
HT Prva liga, 19. kolo: Dinamo - Istra Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Istra ima ogromnih financijskih problema i njezina nogometna budućnost je ugrožena, no momčad koju vodi Raić-Sudar odigrala je hrabro i nema si što zamjeriti, no 'modri' su ipak klasa iznad i to su još jednom dokazali.

Bio je to susret u kojem je Dinamo dominirao u prvom poluvremenu, a u drugom su se stvari zakomplicirale. 'Modri' su do prednosti došli već u 19. minuti, kada je jako lukavim udarcem Nikola Moro provukao loptu iz slobodnjaka ispod živog zida i iznenadio Marijana Ćorića.

Dinamo - Istra 1:0 (Moro 19) Autor: YouTube

U 38. minuti na svoje je došao Hilal Soudani koji je udvostručio prednost nakon asistencije Sose.

Dinamo - Istra 2:0 (Soudani 38) Autor: YouTube

Zanimljivo, prvi dio obilježili su i Bad Blue Boysi koji su grudama gađali golmana Istre, a Marijan Ćorić jedva je čekao promjenu strana.

U drugom se Istra probudila i Maksimović je glavom svladao Livakovića u 49. minuti nakon što je Matjaž prema njemu produžio jedno ubacivanje.

Dinamo - Istra 2:1 (Maksimović 49) Autor: YouTube

U 62. minuti gosti su trebali izjednačiti kada se Jelavić našao u velikoj prilici ispred gola Dinama, no Livaković je spasio svoju mrežu. Kazna je zatim stigla na drugoj strani u 78. minuti, kada je Olmo krasno ostavio loptu za Antu Ćorića, a on preciznim udarcem sve riješio.

Dinamo - Istra 3:1 (Ćorić 78) Autor: YouTube

Pobjedu Dinama uljepšao je Armin Hodžić u 82. minuti kada je nakon duplog pasa sa Soudanijem pogodio samo minutu nakon ulaska u igru.

Dinamo - Istra 4:1 (Hodžić 82) Autor: YouTube

Isti igrač u sudačkoj je nadoknadi još jednom zabio i zaokružio veliku pobjedu.

Dinamo - Istra 5:1 (Hodžić 90+2) Autor: YouTube

Na ljestvici HT Prve lige Dinamo je učvrstio svoje prvo mjesto i imat će najmanje 12 bodova prednosti ispred Osijeka i Hajduka nakon ovog vikenda. Prije zimske stanke igra još na Maksimiru protiv Cibalije...

Dinamo - Istra, izjave trenera Autor: YouTube

HT Prva liga, 19. kolo:

Dinamo - Istra 5:1 (Moro 19, Soudani 38, Ćorić 78, Hodžić 82, 90+2 / Maksimović 49)

Dinamo - Istra 5:1 (19. kolo 2017./18., 9.12.), sažetak Autor: YouTube