serie A

Inter furiozno ušao u novu sezonu, a mjesto Romelua Lukakua zauzeo je Edin Džeko; debi kakvog je mogao samo poželjeti

21.08.2021 u 21:09

Talijanski nogometni prvak Inter iz Milana furiozno je krenuo u obranu naslova, u susretu 1. kola nove sezone Serie A na svom je terenu nadigrao Genou sa 4:0 (2:0).

Utakmica je rezultatski bila zaključena već nakon prvih 15-ak minuta nakon kojih je već bilo 2:0 za Inter zahvaljujući Škriniaru (6), koji je pogodio glavom nakon udarca iz kuta, te Calhanogluu (14) koji je svoj debi u novom dresu obilježio sjajnim pogotkom sa 20-ak metara.

U nastavku su pobjedu Intera potvrdili Vidal (74) i još jedan novi igrač u momčadi Edin Džeko (88), koji je pri tom bio i asistent kod drugog gola svoje momčadi.

Marcelo Brozović igrao je čitav susret za Inter dok je Ivan Perišić igrao do 68. minute.

Milan Badelj je, pak, odigrao čitav susret za Genou.

Istovremeno je Sassuolo kao gost svladao Veronu sa 3:2 (1:0). Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Raspadori (32), na 2:0 je početkom nastavka povisio Đuričić (51), da bi nadu domaćima vratio Zaccagni (71-11m) s bijele točke.

No, Traore (77) je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora vratio dva gola prednosti za goste da bi Zaccagni (90) svojim drugim golom tek ublažio poraz Verone.

Ivor Pandur branio je čitavu utakmicu za Veronu za koju je Nikola Kalinić odigrao prvo poluvrijeme.