francusko prvenstvo

Igor Tudor i dalje puše za vrat PSG-u, do nova tri boda Marseille je stigao preokretom

19.02.2023 u 23:19

U posljednjem susretu 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille, kojeg vodi Igor Tudor, je na gostovanju pobijedio Toulouse sa 3-2 vrativši se na drugo mjesto le Championnata

Tudorova momčad je do važna tri boda stigla preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti susreta golom Thijsa Dallinga i do kraja poluvremena Toulouse je držao vodstvo. No, u nastavku su gosti okrenuli rezultat s tri gola, a strijelci su bili Chancel Mbemba (52), Cengiz Under (59) i Nuno Tavares (78). Tri minute prije kraja Ado Onaiwu je smanjio na 2-3 ugrozivši pobjedu OM-a, no Marseille je do kraja susreta sačuvao pogodak prednosti.

Ovom pobjedom OM se vratio na drugo mjesto i sada ima 52 boda, pet manje od PSG-a koji je u spektakularnoj utakmici punoj preokreta svladao Lille sa 4-3.

Parižani su poveli sa 2-0 u otvaranju utakmice golovima Mbappea (12) i Neymara (17), no uslijedio je veliki preokret gostiju koji su preko Diakitea (24), Davida (58-11m) i Bambe (69) poveli sa 3-2.