SAD JE DOBITNIK SINNER

Iako ga smatraju najvećim, Đoković ovu nagradu još nije osvojio. Pitamo se - kako to?

13.12.2023 u 17:30

Talijanski tenisač Jannik Sinner, trenutačno četvrti na ATP-jevoj ljestvici, omiljeni je igrač za 2023. godinu u izboru u kojem su sudjelovali navijači

U pitanju je nagrada koja je gotovo redovito išla u ruke Rogera Federera dok je bio aktivan tenisač. Omiljen među navijačima, Federer ju je tijekom karijere primio čak 19 puta, od čega je 17 tih nagrada osvojio u nizu.

Primjerice, Španjolac Rafael Nadal samo je jednom u karijeri bio omiljen među navijačima, i to prošle godine, dok najbolji svjetski tenisač Novak Đoković još nijednom nije zavrijedio ovu titulu.

Tijekom godine na zalasku 22-godišnji Sinner osvojio je četiri ATP turnira te je došao do četvrtog mjesta na svijetu. Igrao je finale završnog ATP Finala u Torinu te je na samom kraju godine vodio svoju zemlju do osvajanja Davis kupa.

U konkurenciji parova navijači su za omiljenu kombinaciju odabrali Ruse Andreja Rubljova i Karena Hačanova.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'