IZNENADNO PREMINUO PRVAK

I plivački svijet zadesila tragedija

01.05.2012 u 15:34

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Posljednjih godina, nažalost, bili smo svjedoci da nogometaši preminu na terenu zbog srca. Ovog puta tragedija je zadesila plivački svijet jer je u 27. godini zbog zastoja srca preminuo aktualni svjetski prvak na 100m prsno Alaxander Dale Oen

Najbolji norveški plivač Alaxander Dale Oen, aktualni svjetski prvak na 100 metara prsno, iznenada je preminuo u 27. godini tijekom priprema u Arizoni.

Predsjednik Norveškog plivačkog saveza Pere Rune Eknes potvrdio je u utorak da je Dale Oen preminuo nakon srčanog zastoja. Pronađen je na podu tuš-kabine poslije treninga u ponedjeljak u Flagstaffu gdje se priprema za Olimpijske igre u Londonu na kojima je treba biti jedna od najvećih norveških uzdanica za medalju. Svi pokušaji oživljavanja bili su neuspješni. Prevezen je u lokalnu bolnicu gdje su liječnici mogli samo ustanoviti smrt.

Liječnik norveške reprezentacije Ola Rønsen kazao je kako je Dale Oen na prošlim treninzima izgledao prilično svježe i da ništa nije ukazivalo na probleme.

Uz lanjsko zlato na Svjetskom prvenstvu u Šangaju na 100 prsno, Norvežanin je u istoj disciplini osvojio srebro na Olimpijskim igrama u Pekingu prije četiri godine, a imao je i dva zlata i četiri srebra s europskih prvenstava u velikim bazenima. Lani ga je Europska plivačka federacija (LEN) proglasila najboljim europskim plivačem.