BUNDESLIGA

HSV ponizio Leipzig; debakl Kovačevog Eintrachta

11.02.2017 u 17:28

U subotu se diljem Njemačke igralo 20. kolo Bundeslige, a dogodilo se nekoliko iznenađujućih rezultata. Ove sezone očajni HSV upisao je 3:0 pobjedu u Leipzigu kod Red Bulla, što je 'bikovima' drugi uzastopni poraz. Težak poraz doživio je i drugi ovosezonski hit, Eintracht našeg Nike Kovača, koji je također s 3:0 poražen kod Bayera. Bayern iz Münchena pak iskoristio je ovaj kiks pratitelja te je pobjedom 2:0 kod Ingolstadta pobjegao na četiri boda prednosti

Bayern se dugo mučio protiv jednog od najvećih kandidata za ispadanje u drugu ligu. Bavarci su tek u završnim minutama slomili obranu domaćina, a golove su zabili Arturo Vidal (90) i Arjen Robben (90+1).

Borussia Dortmund je neočekivano izgubila na gostovanju kod Darmstadta koji usprkos pobjedi 2:1 i dalje drži začelje ljestvice. Domaćin je poveo u 21. golom Terrencea Boyda, izjednačio je Raphael Guerreiro u 44. minuti, a tek treću pobjedu Darmstadtu ove sezone donio je Antonio Čolak u 67. minuti. Mladi hrvatski reprezentativac je stigao u Darmstadt na posudbu iz Hoffenheima.

Poraze su upisali i RB Leipzig i Eintracht našeg Nike Kovača. Leipzig je na svom travnjaku izgubio od HSV-a 0:3, a identičnim rezultatom je Kovač stradao u Leverkusenu kod Bayera.

'Apotekari' su slomili Eintracht golovima Javiera Hernandeza (5, 63) i Kevina Vollanda (78). Tin Jedvaj je igrao cijeli susret za 'apotekare', dok je Ante Rebić kod gostiju ušao u igru u 52. minuti.

HSV je do važnih bodova u borbi za prvoligaški spas stigao golovima Kyriakosa Papadopoulosa (18), Walace (24) i Aarona Hunt (90+3)

Bayern je s nova tri boda još više pobjegao konkurenciji. Prvak sada ima 49 bodova, sedam više od RB Leipziga. Eintracht je treći s 35 bodova, dok Borussia Dortmund i Hoffenheim imaju po 34 boda. Ingolstadt i Darmstadt i dalje drže začelje.