EP U VATERPOLU

Hrvatski vaterpolisti frustracije ispucali na Francuzima

13.01.2016 u 08:22

U dvoboju 2. kola B skupine europskog prvenstva vaterpolista u Beogradu reprezentacija Hrvatske je pobijedila Francusku 20:5 (7:0, 1:1, 8:2, 4:2) osvojivši prve bodove na prvenstvu

Nakon neočekivano visokog poraza od Srbije u 1. kolu (6:13) odabranici trenera Ivice Tucka nisu smjeli dozvoliti novi kiks u susretu koji je direktno odlučivao o drugom mjestu u B skupini. Bio je to treći susret hrvatskih i francuskih vaterpolista na europskim prvenstvima i treća pobjeda

Hrvatske protiv reprezentacije u kojoj je samo ljevoruki Ugo Crousillat igrač svjetske klase jer je on 2013. godine igrajući za reprezentaciju Crne Gore na SP u Barceloni dospio do finala i u sudaru s Mađarskom osvojio srebrnu medalju.

Francuska bez naturaliziranih igrača iz Slovačke, Crne Gore i Srbije i ne može sastaviti 'udarnu sedmorku', a nedostatak tehničko-taktičkog znanja nadoknađuju jakim presingom i iskakanjem preko glave što suci iz Portugala i Njemačke često nisu sankcionirali isklučenjem.

Hrvatska je odlično otvorila susret i u prvih sedam napada postigla isto toliko zgoditaka i da je Sandro Sukno uspio realizirati i drugi pererac bila bi to idealno odigrana četvrtina u koj smo sjajno igrali u obrani pa je nesavladivog Josipa Pavića na golu zamjenio Marko Bijač

U drugoj četvrtini odabranici Ivice Tucka zaigrali su gotovo kao prije dva dana u susretu protiv Srbije, ali nasreću nasuprot sebe nisu imali doraslog protivnika, pa je taj dio igre završio 1:1, a čak četiri puta Hrvatska nije iskoristila igrača više.

Treću četvrtinu ponovno je došlo do izražaja veće znanje i vaterpolska vještina hrvatskih reprezentativaca koji su koristili svaku prigodu za postizanje golova, pa su se u listu strijelaca do kraja utakmice upisali svi osim centra Luke Lončara i beka Marka Macana.

U posljednjoj utakmici B skupine Hrvatska igra u četvrtak protiv Malte, a veći problem od suparnika za naše reprezentativce bit će rani početak utakmice u 9,30 sati.