rukometna liga prvaka

Hrvatski prvak nedorastao suparnik Barceloni

04.11.2017 u 19:55

U susretu 6. kola A skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je poražen na gostovanju kod Barcelone 22-32 i još uvijek nema niti jednu pobjedu.

Barcelona je rutinski stigla do pobjede i bilo je samo pitanje s koliko će razlike slaviti Katalonci. Već su uvodne minute pokazale u kojem će smjeru ići ova utakmica. Barcelona je povela 4-1, u 15. minuti je imala plus 5 (10-5), a pet minuta kasnije i sedam golova razlike (12-5). Na odmor se otišlo s devet golova prednosti (17-8).

• +12
PPD Zagreb Wisla 28:28 Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoic/PIXSELL

U 45. minuti Barca je prvi put došla do 10 pogodaka prednosti (25-15), a u 54. minuti je bilo najvećih +13 (30-17). Na koncu je završilo 32-22.

Barcelonu su do pobjede predvodili Kamil Syprzak sa šest golova, Valero Rivera s pet, te Dika Mem i Yanis Lenne sa po četiri gola. Kod PPD Zagreba najefikasniji su bili Stipe MandalinićZlatko Horvat sa pet pogodaka, dok je Igor Vori zabio četiri gola.

Bilo je to jedanaesto gostovanje Zagreba u 'Blau Grani' i čak deseti poraz. Jedinu pobjedu hrvatski prvak je ostvario 2012. godine kada je slavio u skupini 30-29. Najteži poraz Zagreb je doživio 2015. kada je u četvrtfinalu stradao s nevjerojatnih 22 gola razlike (21-43).

U drugom susretu iz ove skupine Vardar je na gostovanju pobijedio Kristianstad 26-23 i zadržao vodeću poziciju na ljestvici. Ivan Čupić je zabio tri gola, dok se Igor Karačić i Luka Cindrić nisu upisali među strijelce kod gostiju.

Preostale dvije utakmice iz ovoga kola na rasporedu su u nedjelju, a sastaju se Pick Szeged i RN Lowen, te Wisla Plock i Nantes.