nba liga

Hrvatski dvojac odličan u pobjedama svojih klubova; LA Clippersi nadoknadili čak 24 koša zaostatka

22.01.2022 u 08:48

Bojan Bogdanović je ubacio 23 koša u domaćoj pobjedi Utah Jazza koji su sa 111:101 nadigrali Detroit Pistonse, dok je je Ivica Zubac imao 12 poena i 10 skokova u velikom preokretu i slavlju LA Clippersa 102:101 na gostovanju kod Philadelphia 76ersa.

Golden State Warriorsi su preokretom došli do domaće pobjede 105:103 nad Houston Rocketsima, a pobjednički koš sa zvukom sirene postigao je Stephen Curry.

Rocketsi su 4:49 minuta prije kraja imali prednost od devet koševa, ali su u tri i pol minute domaći izjednačili na 103:103 te 8.5 sekundi prije kraja, nakon promašene trice Garrisona Mathewsa, dobili priliku doći do pobjede.

Stephen Curry je dobio loptu, driblingom se oslobodio čuvara i, nakon koraka unazad, sa šest metara ubacio pobjednički koš za konačnih 105:103. Kapetan Warriorsa je dvoboj završio sa 22 koša. Jordan Poole je za pobjednike ubacio 20, a Andrew Wiggins 17 poena. Christian Wood je predvodio Rocketse sa 19 koševa i 15 skokova.

Uzbudljivo je bilo i u Philadelphiji, gdje su domaći košarkaši ispustili 24 koša prednosti sa polovice treće četvrtine i izgubili sa 102:101 od Los Angeles Clippersa u kojima je ponovno važnu ulogu imao Ivica Zubac. Dvoboj je završio sa 12 koševa i 10 skokova, a upravo njegovim košem 1:30 minuta prije kraja Clippersi su poveli sa 98:96 i više nisu ispuštali vodstvo do kraja. Reggie Jackson je ubacio 19 koševa i imao devet asistencija, a Nicolas Batum je dodao 15 koševa za pobjednike. Najbolji kod 76ersa bio je Joel Embiid sa 40 koševa, 13 skokova i šest asistencija. Philadelphia je imala napad za pobjedu 9.4 sekundi prije kraja, nakon što je Marcus Morris promašio oba slobodna bacanja, ali je Tyrese Maxey promašio 'floater' sa sirenom.

Do nove pobjede nakon dva uzastopna poraza došli su košarkaši Utah Jazza koji su kao domaćini svladali Detroit Pistonse sa 111:101, a Bojan Bogdanović je sa 23 koša, šest skokova i dvije asistencije bio drugi najzaslužniji za pobjedu momčadi iz Salt Lake Cityja. Rudy Gobert je predvodio Jazz na oba kraja terena sa 24 poena, 14 skokova i četiri blokade. Jordan Clarkson je dodao 20, Mike Conley 19 koševa za pobjednike. Novak Pistonsa Cade Cunningham predvodio je goste sa 25 poena, šest skokova i pet asistencija.

Nikola Jokić je četvrtu utakmicu zaredom imao 'triple-double' učinak (26 koševa, 12 asistencija, 11 skokova), ali nije mogao spriječiti Memphis Grizzliese da dođu do pobjede 122:118 u Denveru. Ja Morant je predvodio goste sa 38 koševa. De'Anthony Melton je pridonio sa 21 poenom i devet skokova, a Jaren Jackson Jr. je imao 20 koševa i četiri blokade.

'Triple-double' je ostvario i James Harden (37 koševa, 11 asistencija, 10 skokova) u uvjerljivoj gostujućoj pobjedi (117:102) Brooklyn Netsa protiv San Antonio Spursa. LaMarcus Aldridge je postigao 16 koševa u svom prvom nastupu u AT&T Centeru otkako je prošle sezone napustio Spurse. Dejounte Murray je došao do devetog 'triple-double' učinka u sezoni, ali njegovih 25 poena, 12 skokova i 10 asistencija nije bilo dovoljno za pobjedu domaće momčadi.

Netsi (29-16) su došli na vrh ljestvice Istočne konferencije zahvaljujući porazu do sinoć vodećih Chicago Bullsa (28-16) na gostovanju kod Milwaukee Bucksa. U napetoj utakmici aktualni NBA prvaci slavili su sa 94:90. Giannis Antetokounmpo je bio najbolji kod pobjednika sa 30 koševa i 12 skokova. Khris Middleton je ubacio 16 poena uz 10 skokova i šest asistencija, a Bobby Portis je imao 12 koševa i 13 skokova. DeMar DeRozan je sa 35 poena bio najbolji kod Bullsa.

Los Anglese Lakersi su započeli seriju od šest gostovanja pobjedom 116:105 u Orlandu, kod najlošije momčadi NBA lige. LeBron James je postigao 29 koševa, a kritizirani Russell Westbrook je dodao 18 poena i 11 skokova. Carmelo Anthony je 19 od svoja 23 koša postigao u drugom poluvremenu. Jalen Suggs je sa 22 koša i devet asistencija bio najbolji kod Magica.

Atlanta Hawksi su uspjeli doći do treće uzastopne pobjede svladavši na svom parketu Miami sa 110:108, iako su domaći umalo prosuli prednost od 18 koševa iz treće četvrtine. Gosti su sa šest pogođenih trica u zadnjoj četvrtini došli na samo koš zaostatka u zadnjoj minuti, ali je Jimmy Butler u završne 23 sekunde promašio dva šuta.

Trae Young je predvodio Hawkse sa 28 koševa i sedam asistencija, ali je imao i osam izgubljenih lopti. Kevin Huerter je ubacio 21 poen za pobjednike. Bam Adebayo je predvodio goste sa 21 košem, a Duncan Robinson je ubacio 19.

Veliku gostujuću pobjedu ostvarili su Portland Trail Blazersi koji su slavili sa 109:105 u Bostonu, spriječivši Celticse da u zadnjih 7:19 minuta utakmice postignu koš iz igre. Briljirao je Jusuf Nurkić sa 29 koševa i 17 skokova, a vrlo važnu ulogu odigrao je Robert Covington koji je svih pet koševa na utakmici postigao u završne 32 sekunde neizvjesne završnice. CJ McCollum je za pobjednike postigao 24 poena, a Anfernee Simons je dodao 21. Jayson Tatum je sa 27 koševa predvodio Celticse, dok je Jaylen Brown ubacio 22 poena.

Novak Toronta Scottie Barnes ostvario je učinak karijere sa 27 koševa i osam skokova u pobjedi Raptorsa 109:105 na gostovanju u Washingtonu. Fred VanVleet je završio dvoboj sa 21 poenom i 12 asistencija, a 21 koš je ubacio i Pascal Siakam. Bradley Beal je predvodio Wizardse sa 25 poena i osam asistencija, ali je imao i devet izgubljenih lopti.

Sedmu pobjedu u posljednjih osam nastupa ostvarili su Charlotte Hornetsi koji su sa 121:98 na svom terenu svladali Oklahoma City Thunder. Terry Rozier je ubacio 24 koša uz devet asistencija, Miles Bridges je imao 22 poena i 14 skokova, a P. J. Washington je dodao 20 koševa za pobjednike. Shai Gilgeous-Alexander je ubacio 29 poena u četvrtom uzastopnom pobjedu Thundera.

• Utah - Detroit 111:101 (Bojan Bogdanović 30:43 min, 23 k, šut 7/15, 6 s, 2 a, 1 ul)
  • Philadelphia - LA Clippers 101:102 (Ivica Zubac 23:45 min, 12 k, šut 6/8, 10 s, 1 a, 1 il)
  • Washington - Toronto 105:109
  • San Antonio - Brooklyn 102:117
  • Atlanta - Miami 110:108
  • Boston - Portland 105:109
  • Golden State - Houston 105:103
  • Denver - Memphis 118:122
  • Milwaukee - Chicago 94:90
  • Charlotte - Oklahoma City 121:98