europska zlatna liga

Hrvatske odbojkašice velikim preokretom do teške pobjede na gostovanju u Austriji

26.05.2019 u 23:45

Ženska hrvatska odbojkaška reprezentacija velikim je preokretom i pobjedom 3:2 (24:26, 26:28, 25:19, 26:24, 15:13) na gostovanju u Austriji započela natjecanje u skupini B Europske zlatne lige.

Austrijanke su namučile izabranice Danielea Santarellija i bile na dva poena od pobjede u četvrtom setu. Hrvatske odbojšice su u odlučujućem setu nadoknadile zaostatak od 4:7 i na kraju slavile.

Hrvatska reprezentacija je kao domaćin siguran sudionik završnog turnira, na kojem će u Varaždinu (21. i 22. lipnja) uz naše odbojšice sudjelovati najbolja reprezentacija iz svake od tri skupina.

U drugom dvoboju u skupini, koji je odigran u subotu, Mađarska je kao domaćin svladala Francusku sa 3:1 i sa tri boda je vodeća na ljestvici, ispred Hrvatske (2).

• +10
Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Hrvatske odbojkašice će u srijedu, 29. svibnja, u 2. kolu ugostiti Mađarsku. Utakmica će biti odigrana u Areni Varaždin, s početkom u 19 sati.