KVALIFIKACIJE ZA EP

Hrvatske nogometne nade remizirale s Islandom

28.10.2012 u 16:10

Mlada hrvatska nogometna reprezentacije nije uspjela izboriti pobjedu u 2. kolu prve runde kvalifikacija za Europsko U19 prvenstvo. Izabranici Dinka Jeličića su Rudešu odigrali 2:2 protiv Islanda

Nakon što su u prvom kolu prije dva dana pobijedili Gruziju (2:0), u nedjelju naši reprezentativci nisu uspjeli uzeti puni plijen iako su dvaput vodili. Hrvatska je povela u 25. minuti autogolom Osvalda Traustasona, a 13 je minuta kasnije izjednačio Hjörtur Hermannsson.

U nastavku je novu prednost Hrvatskoj pogotkom u 59. minuti donio Kruno Ivančić, ali je konačnih 2:2 u 80. minuti postavio Arni Vilhjalmsson.

U drugoj utakmici skupine 11 Azerbajdžan i Gruzija su odigrali 1:1. Nakon dva kola Hrvatska i Island imaju po četiri boda, a Azerbajdžan i Gruzija po jedan. U posljednjem kolu u srijedu naša reprezentacija u Sesvetama igra protiv Azerbajdžana, a Islanđani idu na Gruzijce. Prve dvije momčadi iz svake skupine osigurat će prolazak u sljedeću rundu.