MALOTKO SE NADAO

Hrvatska rukometna skupina otvorena velikom senzacijom!

13.01.2017 u 16:45

Reprezentacija Čilea ostvarila je senzacionalnu pobjedu na otvaranju skupine C Svjetskog prvenstva. Svladala je uglednu Bjelorusiju 32:28 te tako potvrdila da više nema lakih utakmica na velikim natjecanjima...

S obzirom na moć koju Meškov pokazuje u rukometnoj Ligi prvaka, Bjelorusi su u ovaj dvoboj ušli kao apsolutni favoriti, no reprezentacija Čilea nije bila impresionirana i ostvarila je impresivnu pobjedu na otvaranju 'hrvatske' skupine C.

Reprezentacija koja je dosad nastupila na velikim smotrama tek triput i niti jednom nije bila bolja od 22. mjesta do velikog iznenađenja došla je u drugom poluvremenu susreta, odvojivši se u zadnjih sedam minuta. Bjelorusi nisu imali odgovor na čileanski uragan u završnici susreta i s 28:32 su izgubili utakmicu.

Čile su do pobjede predvodili Rodrigo Salinas s osam i Esteban Salinas sa sedam postignutih golova.

'Ooo je veliki dan za nas, prva pobjeda nad jednom europskom reprezentacijom. Jako smo sretni, kao da smo u snu. Ovo je veliki trenutak za čileanski rukomet,' izjavio je izbornik Mateo Garralda nakon susreta.

Osim Hrvatske i ove dvije reprezentacije, u skupini C još igraju Njemačka, Mađarska i Saudijska Arabija. Naši bi s Nijemcima trebali odlučivati o prvom mjestu koje donosi lakši ždrijeb u nastavku natjecanja...