Hrvatska nogometna reprezentacija igrala je prvu utakmicu kvalifikacija za Euro 2020. protiv Azerbajdžana. Do prva tri boda došla je znatno teže nego što se očekivalo i tek u završnici slomila organizirane goste....

HRVATSKA: L.Kalinić - Brekalo, Vida, Ćaleta-Car, Barišić - Modrić, Kovačić, Rakitić - Kramarić, Petković, Perišić

AZERBAJDŽAN: Agajev - Medvedev, Mammadov, Husejnov, Rahimov - Garajev - Madatov, Eddy, Almeida, Nazarov - Šejdaev

Hrvatska - Azerbajdžan 2:1 (Barišić 44', Kramarić 79'/Šejdaev 19')

• +19
Hrvatska - Azerbajdžan, kvalifikacije za Euro 2020. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL
  • +10
Hrvatski navijači protiv Azerbajdžana Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev / CROPIX
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

Korner za goste... gužva u kaznenom prostoru, odbila se do Medvedeva koji s oko 25 metara puca visoko preko gola

• 90’

Izlazi Modrić, ulazi Badelj

• 90’

Igrat će se barem tri minute nadoknade

• 90’

Pomalo nepoprezno lopta je ostavljena za Kalinića, koji je jedva do nje stigao prije dva igrača gostiju

• 87’

Vlašić je iznudio prekršaj. Slobodan udarac za Hrvatsku s tridesetak metara od gola gostiju... Modrić je podvalio za Perišića, koji ju je poslao na drugu stranu kaznenog prostora. Kramarić nije stigao, a imao je prazan gol. Sjajna kombinacija, šteta što nije bio gol

• 84’

Pritisak gostiju. Nema prijetnje, ali Hrvatska se ne bi trebala povući i čuvati rezultat

• 79’

GOOOOL! Kramarić! Primio je loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, namjestio se i pogodio malu mrežu u suprotnoj strani gola