PRIJENOS UŽIVO

Razigrana Hrvatska razbila Švedsku! Na krilima Smitha upisali novu uvjerljivu pobjedu

14.08.2023 u 18:38

Nakon malo lošijeg početka utakmice, Hrvatska je ubacila u brzinu više i upisali smo visoku pobjedu protiv Švedske (99:67). Kod nas najefikasniji kod nas su bili Smith s 24 poena i Badžim s 13. Kod Švedske Clarance je odigrao odličnu utakmicu i zabio je 29 poena

ŠVEDSKA: Andersson, Ramstedt, Spires, Wahlberg Fasasi, Pantzar, Sjöberg, Njie, Lecesne, Gehrke, Clarance, Hook, Garcia Adsten

HRVATSKA: Perković, Filipović, Smith, Kapusta, Prkačin, Hezonja, Šarić, Badžim, M. Drežnjak, D. Drežnjak, Zubac, Ljubičić

ŠVEDSKA : HRVATSKA 67:99 (22:24) (20:27) (7:21)

ČETVRTA ČETVRTINA:

• Kraj utakmice
  • Perković pogađa za tri, 94:67!
  • Drežnjak pogađa za dva nakon što je Hezonja ubacio dva slobodna bacanja
  • 4' Hrvatska nastavlja dominirati! Atraktivno zakucavanje Hezonje
  • 3'Smith igra fenomenalno upravo je zabio još jednu tricu za 79:54. To mu je 24 poen večeras
  • 1' Počela je zadnja četvrtina!

TREĆA ČETVRTINA:

• 10' Kraj treće četvrtine, Hrvatska vodi 72:49
  • 8' Nova trica Šarića! Hrvatska odlično igra i sve je bliže novoj bitnoj pobjedi
  • 7' Hrvatska se odvojila na plus 20!
  • 5' Nakon perioda bez poena, Šarić je pogodio još jednu tricu za 62:45!
  • 2' Nakon koša Švedske, Šarić odgovara tricom za 57:44!
  • 2' Hvratska je dobro krenula u treću četvrtinu i koševima Smitha i Šarića je povećala prednost na plus 13!
  • 1' Počela je treća četvrtina

DRUGA ČETVRTINA:

• Kraj prvog poluvremena
  • 10' Drežnjak je pogodio tricu za s zvukom sirene za 51:42!
  • 9' Drežnjak pogađa slobodno bacanje za 48:42
  • 8' Još jedan koš Švedske i smanjili su prednost na 45:42!
  • 7' Clarence je zabio još jednu tricu i Šverdska je smanjila zaostatak 45:39. Clarence igra nevjerojatnu utakmicu ima 23 poena
  • 5' Smith je pogodio još jednu tricu i nastavio je svoju odličnu utakmicu. Zubac je zabio sljedeći napad i Hrvatska vodi 40:30
  • 4' Obje momčadi su zabili par napada, ali Hrvatska još održava vodstvo
  • 3' Nakon promašaja Smitha, Hezonja sljedeći napad pogađa za tri i Hrvatska vodi 31:22
  • 2' Odlično otvaranje četvrtine za Hrvatsku! Smith je pogodio još jednu tricu i povećao vodstvo
  • 1' Počela je druga četvrtina!

PRVA ČETVRTINA:

• 10' Kraj prve četvrtine
  • 9' Badžim je zabio za izjednačenje, a potom i Zubac za preokret i 24:22
  • 8' Šarić je promašio tricu i Švedska je to odmah kaznila s laganim košom. Smith s tricom ekspreno odgovara na drugoj strani za 22:20
  • 7' Hrvatska je povezala dva napada i smanjila je zaostatak, Švedska vodi 20:17
  • 5' Nove dvije trice Šveđana, Švedska ima osam razlike i Sesar je zvao time out
  • 4' Smith je zabio tricu i sljedeći napad je pokušao još jednom iznenaditi obranu, ali nije bio precizan i Švedska je odgovorila s tricom na drugoj strani za 11:8
  • 2' Švedska je bolje krenula u utakmicu, napravili su mini seriju i vode 6:2
  • 1' Počela je utakmica, sretno Hrvatska!

Muška košarkaška reprezentacija Hrvatske uvjerljivo je započela nastup na olimpijskim pretkvalifikacijama u Istanbulu svladavši reprezentaciju Belgije s 86-55.

'Čestitam momcima na odličnoj igri, prezentaciji i sjajnoj timskoj igri, što pokazuje i 20 asistencija i 37 skokova, dominirali smo u svim segmentima, čak nam je i trica bila na 50%. Sve to dolazi iz te timske igre koju smo cijelo vrijeme gajili. Mogu biti zadovoljan s tih 25 do 30 minuta timske igre gdje nam je lopta sjajno išla i tu se obrana Belgije nije snašla. No, već je u ponedjeljak nova utakmica, krećemo s pripremama za Švedsku i idemo dalje korak po korak', rekao je izbornik izbornik naše reprezentacije Josip Sesar.

Sada Hrvatsku čeka novi izazov protiv Švedske reprezentacije koja je u prošlom kolu u velikoj borbi nakon produžetaka svladala Nizozemsku (89:91).