NBA liga

Hrvat Ivica Zubac odigrao vrhunsku utakmicu te oduševio trenera i suigrače; vodio je Clipperse do pobjede uz učinak karijere!

28.02.2022 u 08:57

LA Clippers Ivice Zubca su sinoć na gostovanju sa 99:98 pobijedili Houston Rocketse, a hrvatski je košarkaš u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s double-doubleom

Zubac je na terenu proveo 33:57 minuta i uz stopostotni šut (5/5 iz igre) zabio je 14 koševa te tome dodao 15 skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i šest blokada što mu je rekord karijere. Svojom igrom 216 cm visoki Zubac oduševio je trenera i suigrače. Pogotovo igrom u obrani i energijom...

'Iskreno, nisam imao dovoljno energije protiv Lakersa: Nekako mi je sve bilo prebrzo i to mi je bio poziv na buđenje', rekao je Zubac nakon druge utakmice od All-Star stanke.

Reggie Jackson je bio najbolji pojedinac Clippersa, utakmicu je završio sa 26 ubačaja devet skokova i šest asistencija, a zabio je i koš za vodstvo nešto manje od minutu i pol prije kraja koje njegova momčad nije ispustila do kraja.

Ovo je peta pobjeda za Clipperse u zadnjih šest utakmica i sada su osmi na Zapadu.

Rocketse je predvodio Garrison Mathews sa 17 koševa, dok su Wood i Alperen Sengun zabili svaki po 15 koševa.

Utah Jazz su sa 118-114 slavili protiv prve momčadi Zapada Phoenix Sunsa, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je imao skromnu večer. Na terenu je proveo 30 minuta i u tom je vremenu upisao 11 koševa (šut iz igre 5/13, trice 1/5) uz dvije asistencije i dva skoka.

Donovan Mitchell je sa 26 koševa bio najbolji strijelac Jazza, a Rudy Gobert je dodao 16 koševa i 14 skokova.

Phoenix je predvodio Devin Booker sa 30 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija, a Cameron Johnson je dodao 23 ubačaja kao i DeAndre Ayton.

James Harden je upisao triple-double u svojoj drugoj utakmici za Philadelphiju sa 29 koševa, 16 asistencija i 10 skokova. Philadelphia je na gostovanju sa 125-109 pobijedila New York Knickse.

Joel Embiid je dodao 37 koševa za 76erse kojima je ovo treća pobjeda zaredom.

Kod Knicksa, koji su izgubili devet u zadnjih deset utakmica, najbolji su bili RJ Barrett i Evan Fournier sa po 24 koša svaki.