kup kralja

Hrabri Athletic Bilbao je na svom San Mamesu u dramatičnoj utakmici nakon produžetka izbacio Barcelonu iz Kupa

21.01.2022 u 00:19

Athletic Bilbao pobijedio je Barcelonu na San Mamesu 3:2 te je ostvario plasman u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja

Athletic je fenomenalno ušao u utakmicu. Već u drugoj minuti Iker Muniain zabija za prednost Baska 1:0 i oduševljenje na San Mamesu.

Igrao je Athletic sjajno u prvom poluvremenu. Bili su bolja momčad, ali Barcelona je svoju šansu iskoristila u 20. minuti. Spektakularan gol za 1:1 zabija Ferran Torres.

Mladom nogometašu je ovo prvi gol u dresu Barcelone od dolaska na Camp Nou.

Athletic je imao još nekoliko sjajnih pokušaja u prvom dijelu. Međutim, Barcelona se nekako uspjela obraniti i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

I u nastavku utakmice Athletic je bolja momčad. Iako je Barca imala posjed lopte, domaći su imali bolje šanse.

Bili su konstantna prijetnja Ter Stegenu, a u 86. minuti San Mames je ponovo na nogama. Inigo Martinez zabija za 2:1 i veliku radost navijača domaćih.

• +10
Athletic Bilbao - Barcelona, Kup kralja, 20.1.2022. Izvor: EPA / Autor: LUIS TEJIDO

I kad se očekivao kraj, Barcelona dolazi do gola. U trećoj minuti sudačke nadoknade Pedri sjajno zabija za 2:2 i odlazak u produžetke.

Athletic do novog vodstva stiže u nadoknadi prvog produžetka. Dosuđen je penal zbog igranja rukom Jordija Albe, a Muniain to koristi i zabija za 3:2.

U prvom produžetku Barcelona je ostala bez Ansua Fatija koji je zbog ozljede napustio teren.

Barcelona nije uspjela da se vrati u drugom produžetku. Athletic je sačuvao prednost i prošao je u četvrtfinale Kupa.