ep u rukometu 2022.

[FOTO] Danci su uoči utakmice s Hrvatskom pokazali snagu; Hansen i njegovi 'vikinzi' sredili Islanđane

Danska je u važnom dvoboju 1. kola drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva pobijedila Island 28:24

Island je bolje ušao u susret, vodio je 4:2, pa 6:4, no Danska je u drugom dijelu prvog poluvremena zaigrala daleko bolje okrenuvši rezultat u svoju korist.

U 25. minuti Danska je stigla do tri gola viška (15:12), a u 28. minuti je imala i plus četiri (17:13). U nastavku susreta aktualni svjetski prvaci su držali prednost i na koncu slavili 28:24.

• +10
Danska - Island, rukomet, Europsko prvenstvo, 20.1.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

Dansku su do pobjede predvodili Mathias Gidsel s devet golova, te Lasse Svan i Mikkel Hansen s po pet golova. Odličan je bio i Kevin Moller s 14 obrana. U islandskim redovima najefikasniji je bio Omar Ingi Magnusson s osam golova.