engleski liga kup

[FOTO] Liverpool preko Arsenala izborio finale Liga kupa i utakmicu protiv Chelseaja

20.01.2022 u 22:53

U finalu engleskog Liga kupa igrat će nogometaši Chelseaja i Liverpoola koji je u četvrtak 2:0 slavio na Emirates stadionu protiv Arsenala

Bilo je to Liverpoolu dovoljno za finale nakon što je prva utakmica, odigrana na Anfieldu, završila bez golova.

Liverpool je bio bolji u Londonu te je mogao pobijediti i većom razlikom. Kako god, domaćinu su presudili Alexander-Arnold i Diogo Jota. Prvi je dva puta asistirao, dok je Portugalac dva puta zabio, u 19. i 77. minuti, za slavlje Liverpoola i prolaz u finale.

Arsenal je utakmicu završio s desetoricom nakon dva žuta kartona Parteyja u 87. i 90. minuti.

• +7
Arsenal - Liverpool, Liga kup, 20.1.2022. Izvor: EPA / Autor: Neil Hall

Podsjetimo kako se Chelsea ranije u finale plasirao nakon ukupnih 3:0 (2:0 i 1:0) protiv Tottenhama.

Liverpool će loviti devetu titulu u Liga kupu. Trenutačno su rekorderi upravo klub s Anfielda i Manchester City koji imaju po osam naslova. Pet puta su pobjednici bili Aston Villa, Chelsea i Manchester United.